Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Rosji 2018-09-30
f1 - GP Rosji

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

FIA powinna podejmować szybsze decyzje - Lauda

Udostępnij na Facebook
15.05.2018 09:10, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 812

Niki Lauda wezwał FIA do przyspieszenia procesu decyzyjnego odnośnie legalności części i rozwiązań wprowadzanych przez zespoły.

W Barcelonie Ferrari pojawiło się z wingletami przymocowanymi do nowych podpór lusterek montowanych na systemie HALO. FIA ​​stwierdziła, że skrzydełka ​​będą musiały zostać usunięte przed  GP Monako.

"Uważamy, że chodzi o interpretację terminu 'dostawka' i uważamy, że to, co zrobili wykracza poza ten termin" - powiedział dyrektor wyścigowy - Charlie Whiting.

"Teraz wyślemy dyrektywę techniczną do zespołów, w której wszystko bardzo wyraźnie przedstawimy".

Whiting powiedział, że doprecyzowanie reguł po tym, jak zespół przekroczy granice przepisów jest normalne - zwłaszcza gdy rywale zgłaszają swoje wątpliwości co do legalności.

"Gdyby było jasne, że rozwiązanie Ferrari jest niezgodne z przepisami, nie zezwolilibyśmy na to już w Barcelonie. Zamiast tego teraz wszystko wyjaśnimy samym zainteresowanym, jak i pozostałym zespołom" - dodał Whiting.

Nie jest to obecnie jedyna techniczna kontrowersja dotycząca Ferrari.

Niki Lauda ma sporo zastrzeżeń do pracy oficjeli FIA: "Pojawiły się plotki o dymie wydobywającym się z silnika Ferrari podczas uruchamiania. A jak wiadomo, jesteśmy dość ograniczeni ilością oleju, którą można spalić, ale FIA nie pali się do dokładnego zbadania sprawy".

W wywiadzie z Bild am Sonntag Lauda dodaje, że istnieje również znak zapytania dotyczący baterii w Ferrari.

"Oni [FIA] coś badają. Nie twierdzę, że baterie są nielegalne. Mówię tylko, że nie można prowadzić śledztwa i badać legalności jednej rzeczy przez wieczność".

"Któregoś dnia musisz zdecydować czy jest ok, czy nie? Dla mnie trwa to zbyt długo" - powiedział były mistrz F1.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu