Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Rosji 2018-09-30
f1 - GP Rosji

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Boss Haasa wspiera Grosjeana w obliczu kryzysu jego kariery

Udostępnij na Facebook
16.05.2018 10:20, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 1066

Gunther Steiner broni będącego pod ostrzałem krytyki kierowcę.

Francuz ma bardzo zły start sezonu i w efekcie wielu różnych wydarzeń nie zdobył jeszcze ani jednego punktu, będąc jednym z dwóch [oprócz Sergeya Sirotkina] kierowców z zerem przy swoim nazwisku w tabeli generalnej. Romain na tym tle wygląda więcej jak słabo w porównaniu do swojego kolegi z zespołu - Kevina Magnussena - który może pochwalić się 19 punktami i 9 pozycją w generalce.

Nie tylko to powoduje ból głowy francuza. Pewność siebie i swoich umiejętności u Grosjeana zapewne znacząco spadła po tym, jak rozbił się podczas trwania okresu żółtych flag i jazdy za samochodem bezpieczeństwa w Baku, a w Barcelonie za spowodowanie kraksy już na pierwszym okrążeniu dostał karę cofnięcia na starcie kolejnego GP o trzy pozycje.

Grosjean zakończył nie tylko swój wyścig. Za sprawą jednego niefortunnego manewru wywalił z wyścigu także Gaslyego i Hulkenberga - ten ostatni był wściekły zachowaniem, wydawałoby się, doświadczonego kolegi i nie szczędził mu ostrych słów, opisując zaistniałą sytuację.

"Obrócił się z osiem razy w ten weekend. On jest całkowicie nieprzewidywalny i nigdy nie masz pewności co i kiedy zrobi. Wybrał chyba najgorszy możliwy moment na obrócenie się na torze" - powiedział Niemiec - "Może powinien pomyśleć o zmianie sportu na coś innego".

To nie pierwszy raz, kiedy w karierze Grosjeana w Formule 1 następował kryzys i nagły regres formy, a sam kierowca sprawiał wrażenie, że nie pozbiera się po niepowodzeniach.

Gunther Steiner surowo ocenił 'wyczyn' francuza z Baku, ale w napływie ogromu krytyki zachowania Grosjeana, tym razem szef staje w obronie swojego kierowcy.

"Dla mnie był to normalny incydent na pierwszym okrążeniu" - powiedział.

"Tak, konsekwencje były nieprzyjemne, ale masz tylko kilka milisekund na podjęcie decyzji - i to właśnie zrobił Romain".

"Teraz jego reputacja cierpi i jest on łatwym celem dla krytyki, ale uważam, że to decyzja sędziów była dla niego boleśniejszym uderzeniem w twarz".

Steiner powiedział, że w związku z tym stoi murem za najbardziej doświadczonym kierowcą ekipy Haas.

"Poszedłem porozmawiać z nim natychmiast po tym incydencie, ponieważ byłem w stanie wyobrazić sobie jak się czuje" - powiedział w Ekstra Bladet Newpsaper.

"Jeśli go zawiodę, to on się skończy. Pomożemy mu z tego wyjść" - dodał Steiner.

"Powiedziałem mu:    'Nie winię cię. Próbowałeś uzyskać najlepszy możliwy start i coś nie zadziałało. Musisz iść dalej. Skup się na Monte Carlo i staraj się jak najlepiej przepracować czas przed wyścigiem'".

"W tej chwili Romain jest w dołku, ale reaguje we właściwy sposób. Oczywiście, dziewięć wyścigów bez punktów nie jest dobre, ale musi znowu wsiąść na konia i podjąć walkę".

"Jestem przekonany, że szybko tak się stanie".

 


Wasze komentarze (1) Dodaj komentarz
kajwis [komentarzy: 39] / 2018-05-16 13:45:31
Mimo wszystko fajnie jakby cos się zmieniło bo z jego bolidem mogłaby być ciekawa walka o mistrzostwo :)
[a][/a]
cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu