Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Monako 2018-05-27
f1 - GP Monako
Słonecznie

17°C

14 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Boss Haasa wspiera Grosjeana w obliczu kryzysu jego kariery

Udostępnij na Facebook
16.05.2018 10:20, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 966

Gunther Steiner broni będącego pod ostrzałem krytyki kierowcę.

Francuz ma bardzo zły start sezonu i w efekcie wielu różnych wydarzeń nie zdobył jeszcze ani jednego punktu, będąc jednym z dwóch [oprócz Sergeya Sirotkina] kierowców z zerem przy swoim nazwisku w tabeli generalnej. Romain na tym tle wygląda więcej jak słabo w porównaniu do swojego kolegi z zespołu - Kevina Magnussena - który może pochwalić się 19 punktami i 9 pozycją w generalce.

Nie tylko to powoduje ból głowy francuza. Pewność siebie i swoich umiejętności u Grosjeana zapewne znacząco spadła po tym, jak rozbił się podczas trwania okresu żółtych flag i jazdy za samochodem bezpieczeństwa w Baku, a w Barcelonie za spowodowanie kraksy już na pierwszym okrążeniu dostał karę cofnięcia na starcie kolejnego GP o trzy pozycje.

Grosjean zakończył nie tylko swój wyścig. Za sprawą jednego niefortunnego manewru wywalił z wyścigu także Gaslyego i Hulkenberga - ten ostatni był wściekły zachowaniem, wydawałoby się, doświadczonego kolegi i nie szczędził mu ostrych słów, opisując zaistniałą sytuację.

"Obrócił się z osiem razy w ten weekend. On jest całkowicie nieprzewidywalny i nigdy nie masz pewności co i kiedy zrobi. Wybrał chyba najgorszy możliwy moment na obrócenie się na torze" - powiedział Niemiec - "Może powinien pomyśleć o zmianie sportu na coś innego".

To nie pierwszy raz, kiedy w karierze Grosjeana w Formule 1 następował kryzys i nagły regres formy, a sam kierowca sprawiał wrażenie, że nie pozbiera się po niepowodzeniach.

Gunther Steiner surowo ocenił 'wyczyn' francuza z Baku, ale w napływie ogromu krytyki zachowania Grosjeana, tym razem szef staje w obronie swojego kierowcy.

"Dla mnie był to normalny incydent na pierwszym okrążeniu" - powiedział.

"Tak, konsekwencje były nieprzyjemne, ale masz tylko kilka milisekund na podjęcie decyzji - i to właśnie zrobił Romain".

"Teraz jego reputacja cierpi i jest on łatwym celem dla krytyki, ale uważam, że to decyzja sędziów była dla niego boleśniejszym uderzeniem w twarz".

Steiner powiedział, że w związku z tym stoi murem za najbardziej doświadczonym kierowcą ekipy Haas.

"Poszedłem porozmawiać z nim natychmiast po tym incydencie, ponieważ byłem w stanie wyobrazić sobie jak się czuje" - powiedział w Ekstra Bladet Newpsaper.

"Jeśli go zawiodę, to on się skończy. Pomożemy mu z tego wyjść" - dodał Steiner.

"Powiedziałem mu:    'Nie winię cię. Próbowałeś uzyskać najlepszy możliwy start i coś nie zadziałało. Musisz iść dalej. Skup się na Monte Carlo i staraj się jak najlepiej przepracować czas przed wyścigiem'".

"W tej chwili Romain jest w dołku, ale reaguje we właściwy sposób. Oczywiście, dziewięć wyścigów bez punktów nie jest dobre, ale musi znowu wsiąść na konia i podjąć walkę".

"Jestem przekonany, że szybko tak się stanie".

 


Wasze komentarze (1) Dodaj komentarz
kajwis [komentarzy: 14] / 2018-05-16 13:45:31
Mimo wszystko fajnie jakby cos się zmieniło bo z jego bolidem mogłaby być ciekawa walka o mistrzostwo :)
[a][/a]
cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: