Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Kanady 2019-06-09
f1 - GP Kanady
Częściowe zachmurzenie

16°C

13 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

FIA zapowiada konsultacje odnośnie toru w Miami

Udostępnij na Facebook
22.05.2018 09:16, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 579

Jean Todt przekonuje, że kierowcy będą mieli głos w kwestii układu nowej pętli.

Liberty Media nie ukrywa swoich dążeń do zwiększenia obecności F1 w Stanach Zjednoczonych. Na coraz bardziej zaawansowanym etapie jest organizacja ulicznego wyścigu w Miami, który miałby dołączyć do kalendarza już w 2019 roku. Ujawniony projekt toru nie wzbudził jednak jednoznacznej reakcji.

Proponowaną nitkę skrytykował Lewis Hamilton, wyrażając swoje rozczarowanie w mediach społecznościowych. Jak przekonuje sprawujący funkcję prezydenta FIA Jean Todt, wszelka krytyka jest nieuzasadniona, a głos zawodników będzie brany pod uwagę.

,,Rozmawiamy o wyścigu, który na razie nie istnieje. Prowadzimy rozmowy z właścicielami praw komercyjnych, a później skupimy się na kwestii bezpieczeństwa. Kierowcy będą mieli okazję, by wnieść swoje uwagi.” – tłumaczył.

Jeśli w mistrzostwach utrzymają się wszystkie tegoroczne rundy, razem z wyścigiem w Miami kalendarz na kolejny sezon liczyłby rekordowe 22 Grand Prix. Tak napięty grafik byłby ogromnym wyzwaniem dla wszystkich ekip, jednak, jak przekonuje Gunther Steiner, nie jest to zadanie niewykonalne.

,,22 wyścigi są do zrobienia, nawet, jeśli będzie to trudne. Nie znam planów Liberty Media. Być może zrezygnujemy z któregoś z wyścigów i zostaniemy przy 21 rundach?” – zastanawia się szef Haasa. Według plotek, władze F1 dla organizacji wyścigu w Miami byłyby gotowe zrezygnować z Grand Prix w Azerbejdżanie.  

,,Sądzę, że dołączenie do serii miejsc takich jak Miami czy Kopenhaga jest czymś dobrym dla globalnego sportu, jakim jest F1” – przyznaje Steiner.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu