Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Bahrajnu 2019-03-31
f1 - GP Bahrajnu
Częściowe zachmurzenie

22°C

18 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Kubica przyznał, że pragnie kupić na własność bolid F1

Udostępnij na Facebook
06.06.2018 10:26, autor: Mikołaj Śmiłowski, wyświetleń: 1514

W rozmowie z dziennikarzem oficjalnej strony internetowej F1, Polak przyznał, iż nie pozwolono mu zatrzymać zwycięskiego trofeum z Kanady 2008 roku, dlatego od kilku lat próbuje zakupić bolid którym wygrał ten pamiętny wyścig w Montrealu. 

„Nie posiadam trofeum, zespół je zatrzymał” powiedział Kubica. „Próbowałem kupić bolid kilka lat temu, ten w którym wygrałem wyścig w 2008 roku, jednak niestety mi się nie udało. Z tymi bolidami to naprawdę długa historia. Bardzo mało z nich pozostało w swojej oryginalnej formie, w większości nadwozie zostało zaadaptowane do technologii KERS w ramach testów do sezonu 2009.”  

„Niektóre nadwozia już w ogóle nie istnieją” dodał. „Wydaje mi się, że obecnie na świecie istnieją trzy bolidy Saubera w specjalizacji z 2008 roku. Osoba prywatna ma jeden. Próbowałem się z nią skontaktować i dowiedziałem się, że bolid nie jest na sprzedaż. Sauber również posiada jeden egzemplarz, lecz oni też mi go nie sprzedadzą.” 

„Nie jestem typem osoby która przywiązuje się do rzeczy materialnych, jednak niektóre z nich potrafią sprawić przyjemność. Dla większości ludzi ten bolid nie ma wartości, dla mnie ma ogromną. Spróbuje go zdobyć w przyszłości.” 


Wasze komentarze (1) Dodaj komentarz
21826klaudiaF1 [komentarzy: 572] / 2018-06-06 21:33:49
to już na prawdę chamstwo, że nawet repliki trofeum mu nie zrobili, chyba logiczne że każdy chce mieć jakąś pamiątkę cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu