Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Niemiec 2019-07-28
f1 - GP Niemiec
Pochmurno

21°C

5 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

GP Kanady: Max Verstappen znów z najlepszym czasem

Udostępnij na Facebook
08.06.2018 21:30, autor: Krzysztof Radosz , wyświetleń: 1348

Max Verstappen uzyskał najlepszy czas podczas drugiej sesji treningowej przed niedzielną Grand Prix Kanady na torze Circuit Gilles Villeneuve.

Druga sesja treningowa rozpoczęła się równo o godzinie 20 czasu polskiego. Do samochodu po absencji podczas pierwszego treningu powróci Sergio Perez, który podczas pierwszej sesji ustąpił miejsca w swoim samochodzie Nicolasowi Latifiemu.

Pierwszym kierowcą, który pojawił się na torze podczas drugiego treningu był kierowca zespołu Ferrari, Fin Kimi Raikkonen. Fin był również pierwszym kierowcom, który podczas drugiej sesji treningowej uzyskał mierzony czas okrążenia.  

Już po kilku minutach trwania sesji nad torem mogliśmy zobaczyć powiewającą żółta flagę, której wywieszenie spowodował Romain Grosjean wypadając z toru w zakręcie numer 7.

Po 15 minutach trwania sesji swoje czasy okrążeń odnotowało już 13 kierowców. Pierwsze miejsce w tym momencie sesji zajmował Kimi Raikkonen, który o 0,051 sekundy wyprzedzał drugiego Carlosa Sainza  i o ponad 0,8  sekundy trzeciego Daniela Ricciardo.

Od samego początku sesji, kierowcy mieli spore problemy z przyczepnością tak jak miało to miejsce w pierwszym treningu, co przyczyniało się do sporej ilości zablokowanych kół w samochodach.

Po kłopotach w pierwszej sesji treningowej na tor powrócili Siergiej Sirotkin i Lance Stroll, którzy podczas pierwszego treningu uderzyli w bandy okalające tor.

Po kilkudziesięciu minutach trwania sesji nad torem powiewała czerwona flaga, której wywieszenie spowodowane było porozrzucanymi kawałkami samochodu Carlosa Sainza, który uderzył w ścianę w zakręcie numer 7, po tym incydencie Hiszpanowi udało jednak dotoczyć się do alei serwisowej.

 

 

Z kolei na godzinę przed końcem sesji swoje czasy okrążeń odnotowało 19 kierowców, bez czasu pozostawał nadal Sebastian Vettel, który od początku sesji nie pojawił się jeszcze na torze. W czołówce stawki doszło jednak do sporych zmian, ponieważ na pierwsze miejsce wskoczył Lewis Hamilton, który o 0,5 sekundy wyprzedzał drugiego Max Verstappena i o ponad 0,7 sekundy  swojego zespołowego kolegę Valtteriego Bottasa.

Kilkadziesiąt minut przed końcem sesji nad torem po raz kolejny powiewała żółta flaga, tym razem wywieszenie jej spowodował Stoffel Vandoorne, który zatrzymał swój samochód na poboczu toru, po tym jak uderzył w ścianę w zakręcie numer 9.

Na 30 minut przed końcem sesji czasy okrążeń odnotowali już wszyscy kierowcy, w czołówce znów doszło do mały przetasowań, ponieważ na pierwsze miejsce wskoczył Max Verstappen, który o ponad 0,1 sekundy wyprzedzał Kimiego Raikkonena i o prawie 0,6 sekundy Leiwsa Hamiltona. 

Do końca sesji kierowcy nie poprawiali już czasów swoich okrążeń i tym samym Max Verstappen uzyskał najlepszy czas podczas drugiej sesji treningowej przed niedzielną Grand Prix Kanady. Z drugim czasem sesję zakończył Kimi Raikkonen, na trzeciem stopniu podium uplasował się Daniel Ricciardo, czwarty czas należał do Lewisa Hamiltona, a czołową piątkę zamknął Sebasitan Vettel. 

Pełna klasyfikacja drugiego treningu: 


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu