Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Bahrajnu 2019-03-31
f1 - GP Bahrajnu
Częściowe zachmurzenie

22°C

18 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Wielka gafa w Kanadzie. Wyścig przez błąd w komunikacji skrócono o dwa okrążenia

Udostępnij na Facebook
11.06.2018 14:23, autor: Aga Koszmider, wyświetleń: 1474

Z 70 na 68. Jak to się stało?

Koniec wyścigu ogłaszała modelka, Winnie Harlow. Jak powiedziała - postąpiła zgodnie z przekazanymi jej instrukcjami. Harlow wywiesiła flagę na okrążenie przed finiszem, FIA w ostatecznych wynikach podała 68 okrążeń. 

Miało to wpływ na wyniki: Perez stracił pozycję na rzecz Magnussena, Ricciardo stracił najszybsze okrążenie na rzecz Verstappena, Sainz stracił około pięciu sekund po tym, jak flagę zauważył Raikkonen, który zwolnił. 

"Zorientował się, że coś tu jest nie tak, że to jeszcze nie koniec i przyspieszył" - powiedział Carlos. 

Z kolei Gasly sprawę skomentował następująco: "To pierwszy wyścig podczas którego dwukrotnie widziałem flagę w biało-czarną szachownicę. Inżynier powiedział mi, że kolejne okrążenie jest ostatnim po czym zobaczyłem flagę. Pomyślałem WTF?! To było ryzykowne, bo gdybym zwolnił, a pozostali by tego nie zrobili to straciłbym mnóstwo pozycji."

Vettel po wyścigu przyznał, iż obawiał się o bezpieczeństwo osób, które w całym zamieszaniu wbiegły na tor.

FIA po wyścigu przyznała, że był to błąd w komunikacji i modelka nie ponosi odpowiedzialności za całe niebezpieczne zamieszanie.

"Dostała polecenie za wcześnie, to nie jej wina" - powiedział Charlie Whiting. Do dyrekcji wpłynęło zapytanie o ostatnie okrążenie, które zostało odczytane nie jako zapytanie, a stwierdzenie. 


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu