Skomentuj

Pokonanie Hamiltona to taka 'mała wygrana' - Ricciardo

Udostępnij na Facebook
12.06.2018 07:45, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 793

Nie wygrał trzeci raz w tym sezonie, ale Daniel Ricciardo twierdzi, że jego czwarte miejsce w Montrealu było jak "małe zwycięstwo", ponieważ udało mu się wyprzedzić Lewisa Hamiltona.

Po rozpoczęciu wyścigu z szóstej pozycji ,  dwa miejsca za Hamiltonem, Ricciardo szybko przeskoczył przed Kimiego Raikkonena, aby rozpocząć pogoń za kierowcą Mercedesa. Australijczyk pokonał Hamiltona na 18 okrążeniu po tym, jak zjechał jedno okrążenie później niż Brytyjczyk do swoich mechaników na wymianę opon. Szybszy zjazd Hamiltona był wymuszony problemami z przegrzewaniem się jego W09 - mechanicy zdołali poprawić chłodzenie, ale odbyło się to kosztem pozycji na rzecz Daniela.

Ale pomimo przegranej z nowym liderem mistrzostw - i zwycięzcą wyścigu w Kanadzie - Sebastianem Vettelem w wyścigu o tytuł i spadkiem na czwarte miejsce w klasyfikacji kierowców za Valtteriego Bottasa, Ricciardo powiedział, że jego wynik może być postrzegany jako pozytywny, ponieważ nie spuszcza oka z nagrody za koniec sezonu i jest nadal w walce o tytuł, tracąc do Hamiltona jedynie 36 punktów [a do lidera, Sebastiana Vettela, 37 oczek].

"To wciąż jest realne" - powiedział kierowca Red Bulla o swoich szansach na wygranie mistrzowskiej korony kierowców w 2018 roku. "Nie wiem, czy Lewis miał problemy w ten weekend - ale zazwyczaj jest to naprawdę mocny tor dla niego".

"Zwykle jest to mocny tor dla Mercedesa. Odrobiliśmy kilka punktów - myślę, że to trochę wygrana i daje nam to nową motywację w nadchodzących wyścigach".

"To była świetna zabawa. To było miłe uczucie. Powiedziałem przez radio, że myślę, że mogę utrzymać to tempo”.

Wynik przyszedł po trudnościach we wszystkich trzech sesjach treningowych i kwalifikacjach. Renault wprowadziło nowy silnik w Kanadzie, ale Ricciardo początkowo walczył bardziej z autem, niż z rywalami i ostatecznie znalazł się za kolegą z zespołu, Maxem Verstappenem, który zajął trzecie miejsce w kwalifikacjach i wyścigu.

"Jestem stosunkowo zadowolony z czwartego miejsca. Zdecydowaliśmy się startować na hipersoftach i wiedzieliśmy, że na początku strategia będzie agresywna. Wiedzieliśmy, że musimy to wykorzystać" - powiedział Daniel.

"Pokonaliśmy Kimiego, a potem Lewisa. Uważam, że zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy przy tej strategii i w tych warunkach, więc jestem całkiem szczęśliwy".

"Oczywiście jestem zadowolony, że mieliśmy dobry samochód przez cały weekend. Mamy kilka ważnych punktów i uważam, że zdobyliśmy dwa punkty więcej w mistrzostwach - ponieważ pokonaliśmy Lewisa".

Dzięki zwycięstwu Vettela w Kanadzie walka o tytuł została zaostrzona, ponieważ Niemiec ma jeden punkt przewagi nad Hamiltonem. Drugi Bottas przeskoczył na trzecie miejsce wyprzedzając Ricciardo.
    Różnica między pierwszym, a czwartym kierowcą wynosi zaledwie 37 punktów, a to naprawdę niewiele patrząc na ilość wyścigów przed nami.

Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!