Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Bahrajnu 2019-03-31
f1 - GP Bahrajnu
Częściowe zachmurzenie

22°C

18 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Vettel docenia wysiłek zespołu

Udostępnij na Facebook
12.06.2018 08:30, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 1060

Sebastian Vettel pochwalił i podziękował wszystkim z Ferrari po wygranej w Grand Prix Kanady - 40 lat po triumfie Gillesa Villeneuve'a dla Scuderii na torze, który nosi imię słynnego kierowcy.

Syn legendarnego kierowcy - Jacques Villeneuve - zademonstrował wyścigowe Ferrari 312T3 swojego ojca tuż przed wyścigiem, później Vettel zdominował spektakl od zielonych świateł do flagi w szachownicę, dając zespołowi pierwszą kanadyjską wygraną od czasu Michaela Schumachera w 2004 roku.

"Podobnie jak w przypadku każdego Grand Prix, nie ma tylko jednej osoby, której mógłbym to zwycięstwo zadedykować" - powiedział Vettel - "Dzisiaj tym bardziej dedykuję zespołowi, chłopakom z Maranello, kanadyjskim fanom i kanadyjskim tifosi. Myślę, że czekali wystarczająco długo, żeby Ferrari tu wygrało".

"Czterdzieści lat po tym, jak Gilles wygrał tutaj Grand Prix myślę, że świetnie jest pokazać, że Ferrari wciąż żyje - wciąż jest tu, wygrywając wyścigi. Jestem po prostu bardzo dumny, że krok po kroku staję się częścią tej opowieści i mam nadzieję, że będzie to trwało w przyszłości".

Vettel prowadził od startu i nawet na moment nie stracił prowadzenia, ponieważ kontrolował wyścig od początku do końca utrzymując przewagę siedmiu sekund nad drugim Valtterim Bottasem. Jednak Niemiec nie nazwał swojego 50 zwycięstwa w F1 jako łatwego.

"Nie, to nigdy nie jest łatwe" - powiedział czterokrotny mistrz - "W połowie wyścigu - podczas postoju [na zmianę opon] - miałem trudną sekwencję, Hmm [...] Nie wiem, musiałem zmienić wiele rzeczy na kierownicy".

"W pewnym momencie pomyślałem: 'Dobra, kiedy będę mógł znowu jechać?'    Spoglądałem w dół, zmieniłem coś, a potem spojrzałem raz jeszcze. Oczywiście były jeszcze inne czynności w tle".

Ale to nie przeszkodziło Vettelowi chwalić jego SF71H i ulepszonej jednostki napędowej, po tym jak z powrotem znalazł się na czele rankingu kierowców - choć tylko o jeden punkt. Jego główny rywal do tytułu, Lewis Hamilton, nie był w stanie przebić się wyżej niż na piąte miejsce.

"Samochód był dziś niesamowity. Po prostu było coraz lepiej [z okrążenia na okrążenie], więc udało nam się wypracować przewagę i po prostu kontrolować wyścig. Na koniec po prostu modliłem się, żeby samochód był w porządku, by nic się nie zepsuło. To był naprawdę dobry weekend. Wczoraj było idealnie - piątek był trudny, ale wróciliśmy".

"To dzięki usprawnieniom, które wprowadziliśmy w ten weekend, głównie w jednostce napędowej. Wprowadzenie nowego silnika pomogło nam w tym torze, prawdopodobnie nieco bardziej niż innym na innych, ale to był wysiłek całego zespołu".

Wraz z Kimim Raikkonenem, który zajął szóste miejsce, Ferrari zbliżyło się również i w klasyfikacji konstruktorów do Mercedesa, zmniejszając przewagę Srebrnych Strzał do 17 punktów.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu