Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Bahrajnu 2019-03-31
f1 - GP Bahrajnu
Częściowe zachmurzenie

22°C

18 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Biesiekirski znów imponuje w Hiszpanii

Udostępnij na Facebook
11.06.2018 22:37, autor: Informacja Prasowa, wyświetleń: 686

16-letni Piotr Biesiekirski ukończył niedzielny wyścig hiszpańskich mistrzostw CIV na piątej pozycji, na torze Motorland Aragon finiszując jako pierwszy z motocyklistów z regionu Walencji i znów imponując tempem.

W mocno obsadzonych zawodach Campeonato Interautonomico de Velocidad w Aragonii w klasie Open 600 wzięło udział ponad czterdziestu zawodników z kilku różnych regionów Hiszpanii. Biesiekirski, choć był jednym z najmłodszych z nich, przez cały weekend utrzymywał się w czołówce, w sobotę sięgając po siódme pole startowe, a w niedzielę ostro walcząc podczas wyścigu.

Na piąte miejsce motocyklista ekipy Euvic The Good Racing przebił się widowiskowo w ostatnim zakręcie, finiszując jednocześnie jako pierwszy z zawodników rywalizujących w mistrzostwach Walencji. Po drodze, mimo zaciętej walki, Polak na ostatnim okrążeniu uzyskał swój najlepszy czas wyścigu, uzyskując także rekord w trudnym, drugim sektorze.

„Fajnie było wystartować na kolejnym torze, na którym ścigają się także motocykliści mistrzostw świata MotoGP i World Superbike – wyjaśnia Piotr Biesiekirski, dosiadający Hondy CBR600RR. - Weekend w Aragonii był dla nas wyłącznie treningiem przez zaplanowaną tutaj na połowę lipca rundą mistrzostw Hiszpanii, dlatego w ogóle nie skupialiśmy się na pozycjach, a przede wszystkim na ustawieniach i nauce toru. Mimo wszystko dobrze było powalczyć w czołówce i stanąć na podium mistrzostw Walencji. Także fakt, że swoje najlepsze okrążenie weekendu wykręciłem na ostatnim kółku wyścigu, uzyskując jednocześnie rekord drugiego sektora, pokazuje, że cały czas robimy postępy. A wszystko to mimo ostrej walki do samej mety i udanego ataku w ostatnim zakręcie, co jeszcze bardziej cieszy. Trochę szkoda, że tym razem sam start nie wyszedł mi najlepiej, bo mieliśmy szansę walczyć o zwycięstwo, ale to wszystko tylko jeszcze bardziej buduje nas przed mistrzostwami Hiszpanii. Ten weekend był świetnym przygotowaniem do rundy mistrzostw Hiszpanii w Aragonii. Najpierw jednak czekają nas wyścigi w Navarze, a jeszcze wcześniej, bo już za tydzień, testy Supermoto.”


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu