Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Bahrajnu 2019-03-31
f1 - GP Bahrajnu
Częściowe zachmurzenie

22°C

18 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Vettel: Krytyka nudnych torów jest krótkowzroczna

Udostępnij na Facebook
13.06.2018 17:05, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 1340

Vettel, Hamilton i Bottas jednomyślnie uważają, że nawet jeśli wyścigi wydają się nudne, to nie powinno się ich krytykować.

Po krytyce GP Monako, sytuacja w GP Kanady była podobna. Sebastian Vettel poprowadził od zielonych świateł do flagi w szachownicę, a jedynym co się działo w Montrealu, było zderzenie w którym uczestniczyli Stroll i Hartley tuż po pierwszym zakręcie wyścigu.

Vettel pokonał Valtteriego Bottasa i Maxa Verstappena, a cała pierwsza trójka zakończyła wyścig na pozycjach, na których go zaczęli.  Daniel Ricciardo natomiast wyprzedził Kimiego Raikkonena i Lewisa Hamiltona nie na torze, a za pomocą strategii i sprytniejszego wyboru momentu zmiany opon.

Poproszony o wyjaśnienie, dlaczego wyścig nie był ekscytujący, Vettel stwierdził, że nie ma takiego powodu i nawet nie szuka odpowiedzi na to pytanie. Dodatkowo, obecny lider klasyfikacji kierowców, poprosił media i dziennikarzy, aby ci pisali o czymś innym, niż nudny wyścig.

"Nie sądzę, że uzasadnione jest krytykowanie wyścigów lub krytykowanie tego wyścigu" - dodał.

"Nie wiem, czy to było nudne, z mojego punktu widzenia zawsze jestem bardzo zajęty w samochodzie, bez względu na rodzaj toru".

"Nie lubię [...] Nie wiem, dlaczego ludzie są tak krótkowzroczni. W tym roku mieliśmy siedem wyścigów, niektóre były fenomenalne, choć niektóre były nudne".

"Zaczynają się mistrzostwa świata w piłce nożnej i wiele z tych meczów będzie bardzo ciekawych, będzie też kilka mniej ekscytujących, ale ludzie będą je oglądać".

"Zawsze tego oczekujemy [ciekawych wyścigów], ale nie zawsze możemy iść w tym kierunku".

"Wykonujemy swoją pracę wewnątrz samochodu i jeśli możemy ścigać się - to się ścigamy, ale oczywiście w momencie, kiedy jest to niebezpieczne, albo niemożliwe, staramy się unikać bezpośredniej walki".

"A niektóre tory są po prostu ekscytujące, a inne nie - to wszystko".


Główny rywal Vettela, Lewis Hamilton powiedział, że nie chce 'chrzanić głupot' o F1, ale dodał, że to trochę wstyd jeśli fani mówili, że są znudzeni wyścigiem.

"Nie oglądałem tych wyścigów, więc nie wiem co czuje kibic przed telewizorem, albo na torze" - powiedział w niedzielny wieczór.

"Słyszałem dzisiaj, że nie było zbyt wielu wyprzedzeń, a kilku moich znajomych twierdziło, że najbardziej ekscytującą częścią wyścigu była kolizja zaraz na starcie".

"Jeśli o to chodzi [kibicom] w Formule 1, to smutno to słyszeć, ponieważ jest o wiele więcej ciekawych aspektów tego sportu".


Bottas natomiast stwierdził, że w samochodzie zawsze jest wystarczająco dużo rzeczy, aby kierowcy się nie nudzili w trakcie wyścigu.

"Jak powiedział Seb, zawsze naciskamy na max kiedy tylko możemy" - powiedział Fin. "To nie jest tak, że mamy tyle czasu, by się nudzić w samochodzie".

"Zawsze jest coś do zrobienia i dodatkowo musimy być skupieni w 100% przez cały wyścig".

"Mieliśmy parę torów pod rząd, na których niewiele się działo.  Niedługo znów będą dobre i ciekawe tory - nie ma wątpliwości!"

 


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu