Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2019-03-17
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Hamilton: Niezawodność silników może decydować o tytule

Udostępnij na Facebook
18.06.2018 13:00, autor: Krzysztof Radosz , wyświetleń: 1005

Czy awaria jednostki napędowej może decydowac o tytule ? Zdanie Lewisa Hamiltona, tak. 

Lewis Hamilton przyznał, że martwi się tym, że niezawodność jednostki napędowej może mieć spory wpływ na to jak będzie wyglądać klasyfikacja generlana kierowców na zakończnie sezonu. Awaria sinika w najmniej odpowiednim momencie sezonu może również wykluczyć danego kierowcę z walki o tytuł. 

Jak na razie w najgorszej sytuacji z czołówki znajdue się Daniel Ricciardo, który już puka do drzwi z karami za wymianę jednostki napędowej, z kolei w odwrotnej sytuacji do Australijczyka znajduje się Lewis Hamilton, który w Kanadzie używał nadal tej samem jednostki napędowej co na stracie w Australii. 

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to podczas nadchodzącego Grand Prix Francji na torze Paul Ricard, Hamilton powinien mieć w swoim Mercedesie zamontowany nowy silnik z poprawkami, ale mimo to Brytyjczyk obawia się, że jednostki napędowe znacząco mogą wypłynać na rywaliazację o tytuł w tym i przyszłym sezonie. 

" Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie liczba silników się nie zmniejszy do liczby dwóch jednostek na sezon, bo to będzie po prostu śmieszne. Zdecydowanie lepiej bawiłem się, kiedy do dyspozycji mieliśmy więcej silników," odparł czterokrotny Mistrz Świata. 

" To fakt, że sezon może rostrzygnać się dzięki niezawodności, a nie sądzę, żeby ktoś chciał aby w taki właśnie sposób rostrzygnęła się walka w Mistrzostwach," zakończył Brytyjczyk. 


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu