Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2019-03-17
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Ghosn: Nie szukamy kierowców z 'dużymi nazwiskami'

Udostępnij na Facebook
18.06.2018 16:30, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 1214

Dyrektor Renault twierdzi, że francuski producent zamierza wygrać w Formule 1 bez ogromnego budżetu.

 Stanowisko szefostwa jest sprzeczne ze zdaniem szefa zespołu F1. Cyril Abiteboul niedawno przyznał, że zespół z Enstone potrzebuje więcej pieniędzy, by móc mierzyć się z mocniejszymi Ferrari, Mercedesami i Red Bullami.

Obecnie celem jest stopniowe nadrabianie zaległości w nadchodzącym sezonie lub dwóch, ale Ghosn powiedział, że myśli, iż się pokonać najlepsze drużyny bez setek milionów euro pompowanych w zespół.

"Przygotowujemy się do powrotu na szczyt podium do 2020 roku. Teraz celem jest wygrywanie w rozsądnych warunkach ekonomicznych".

Krążą pogłoski, że Renault próbuje pozyskać Adriana Newey'a, a kolejnym krokiem do sukcesu ma być zakontraktowanie kierowcy pokroju Sebastiana Vettela.

"Oczywiście, gdyby nie było [napiętego] budżetu, zatrudnilibyśmy najlepszych kierowców na świecie" - powiedział Ghosn - "Ale nie będziemy najbogatszym zespołem, w przeszłości udowodniliśmy, że możemy wygrać nie będąc tymi, którzy wydają najwięcej pieniędzy lub mają najlepszych kierowców w stawce".

Ghosn stwierdził, że jest zadowolony z Nico Hulkenberga i Carlosa Sainza, ale powiedział, że Renault może poszukać kierowcy przykuwającego uwagę klientów z głównych rynków, na których działa marka.

"Francuski kierowca byłby w porządku, rosyjski kierowca byłby w porządku, chiński kierowca byłby również mile widziany, ponieważ zwróciłby uwagę 1,3 miliarda konsumentów, ale trzeba znaleźć kierowcę, który może nam zagwarantować wygrane, więc to zawsze trudne do osiągnięcia".


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu