Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2019-03-17
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Bunt w McLarene

Udostępnij na Facebook
18.06.2018 20:35, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 1674

Były szef zespołu, Martin Whitmarsh, zaproponował swoją pomoc w rozwiązaniu problemów McLarena.

The Daily Mail donosi, że niektórzy pracownicy McLarena zaniepokojeni obecnymi problemami wielkiego brytyjskiego zespołu po zakończeniu współpracy z Hondą zgromadzili delegację, która zgłosi się do Whitmarsha.

Whitmarsh ustąpił ze stanowiska szefa zespołu McLaren w 2014 roku, po 25 latach pracy w zespole z Woking, pod naciskiem Rona Dennisa.

"Powiedziałem im żeby nie wysyłali do mnie listu. Powinni go wysłać do Mansoura Ojjeha [głównego udziałowca zespołu]" - powiedział Whitmarsh.

Uważa się, że personel jest zaniepokojony przywództwem Erica Boulliera i ostatnim spadkiem wydajności, a także faktem, iż Zak Brown coraz poważniej myśli o seriach WEC, lub Indycar.

"Kocham ten zespół i jestem bardzo smutny, gdy widzę co się dzieje. Potrzeba ogromnej zmiany podejścia, ponieważ jest zbyt dużo polityki pomiędzy głównymi ludźmi z zespołu - myślę, że wielu z nich musi odejść".

"Wyjaśniłem mój punkt widzenia Ojjehowi i to właśnie akcjonariusze zdecydują co zrobić" - kontynuował Whitmarsh.

Whitmarsh zasugerował, że jest po stronie tych pracowników, którzy uważają, że Brown rozszerza zainteresowania McLarena zdecydowanie za daleko od padoku F1.

"W zespole zawsze chodziło o wygraną w Formule 1. McLaren wychodzący w innym kierunku, zamiast wygrywać wyścigi Grand Prix, sprawia, że ​​mam dreszcze" - powiedział.

Whitmarsh powiedział, że to odejście Tima Gossa było kluczowe dla poparcia przez niego buntu.

"On padł ofiarą rządzących zespołem.  Gdy przy moich drzwiach pojawi się delegacja - przyjmę ich" - dodał Whitmarsh - "Oni wiedzą, gdzie mieszkam".


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu