Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2019-03-17
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Abiteboul zadowolony z ogłoszenia umowy Red Bull-Honda

Udostępnij na Facebook
22.06.2018 08:01, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 903

Cyril Abiteboul dodał, że zespół zrobi wszystko, by Red Bull pożałował tej decyzji.

Producent napoi energetycznych ogłosił w tym tygodniu, że w przyszłych sezonach użyje jednostek napędowych Hondy.

Zapytany przez L'Equipe, czy teraz odczuwa ulgę lub rozczarowanie, szef Renault, Ciryl Abiteboul odpowiedział: "Ani jedno, ani drugie.     Otrzymaliśmy odpowiedź po odczekaniu prawie roku".

"W zeszłym roku w Singapurze ogłosiliśmy, że pewnego dnia planujemy zaprzestać współpracy i spodziewaliśmy się tej separacji po tym, jak Renault powróciło jako zespół fabryczny" - wyjaśnił Francuz.

"Doskonale rozumieliśmy, że Red Bull będzie szukał innego partnera, by odzyskać swój status jako zespół fabryczny".

Abiteboul powiedział, że strata Red Bulla nie wpłynie na Renault nawet z marketingowego punktu widzenia, dodając, że nowa współpraca z McLarenem również nie ma na celu poprawienia wizerunku marki.

"Dostarczamy im silniki, ponieważ ważne jest posiadanie dwóch zespołów do gromadzenia danych, a dla interesów firmy i pod względem marketingowym temat zaczyna się i kończy na żółtych samochodach Renault Sport F1" - podkreślił.

Odejście Red Bulla będzie jednak kosztować Renault spore pieniądze. Jeśli dać wiarę szacunkom, strata w dochodach od 2017 roku wynosi około 25 milionów euro rocznie.

"Zarobimy mniej pieniędzy" - potwierdził Abiteboul - "ale nie będziemy zmniejszać, czy ograniczać naszych wydatków z tego powodu".

"Dostarczenie silników do Red Bulla dawało nam pieniądze, ale nie generowało dużego przychodu, więc rozstanie się z nimi nie wpłynie znacząco na nasz budżet".

Abiteboul upiera się, że Renault nie opuszcza Red Bulla z powodu końca epoki aerodynamicznej, która zapewniała przewagę zespołowi.

"To nie jest historia, która zakończyła się źle" - powiedział - "Nie podoba mi się stwierdzenie 'ulga', wolę mówić o logicznym rozwoju wydarzeń i zakończeniu współpracy".

"Jeśli chodzi o nas - jestem szczęśliwy, ponieważ teraz możemy skoncentrować się na przygotowaniach do roku 2021. I cieszę się wraz z Red Bull Racing, ponieważ znaleźli nowego partnera. Dla sportu to też dobrze, ponieważ mamy czterech producentów w Formule 1".

"Po prostu potrzebowaliśmy odpowiedzi i dlatego pośpieszaliśmy naszych partnerów - dziękuję im za to, że w końcu ogłosili tę decyzję" - dodał Abiteboul.

 "Oczywiście zrobimy wszystko, aby pożałowali tej decyzji. Chodzi o to, aby zobaczyli na co będzie stać nasz fabryczny zespół. Jestem podekscytowany planowanym wzrostem wydajności naszego silnika, szczególnie jego trzeciej specyfikacji, którą wprowadzimy w dalszej części sezonu".

Abiteboul zapewnia, że Red Bull nie będzie traktowany gorzej z powodu podpisania umowy z innym producentem na następne lata.

 "Nie ma powodu, by sądzić, że Red Bull nie otrzyma najnowszych poprawek naszego pakietu. Musimy jeszcze potwierdzić dokładną alokację jednostek dla każdego zespołu na resztę sezonu".


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu