Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Niemiec 2019-07-28
f1 - GP Niemiec
Pochmurno

21°C

5 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Alonso i Brown bronią obecnej polityki McLarena

Udostępnij na Facebook
22.06.2018 08:40, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 937

Fernando Alonso opisał rok 2018 jako 'rok przejściowy' dla McLarena.

W ostatnich dniach pojawiły się pogłoski o buncie w brytyjskiej drużynie.                                                                                                                                Przy tej okazji były szef McLarena, Martin Whitmarsh powiedział, że jest gotowy na powrót do zespołu.

Whitmarsh jest krytyczny wobec obecnych szefów Erica Boullier i Zaka Browna mówiąc, że ten pierwszy od lat nie dostarczył konkurencyjnego samochodu, podczas gdy Brown sięga zbyt daleko poza padok F1.

 

Fernando Alonso wsparł swoich szefów mówiąc po wygranej w Le Mans24, że McLaren jest na właściwej drodze.

"Poprawiliśmy się w porównaniu do ubiegłego roku" - stwierdził Hiszpan.

"Nie jesteśmy jeszcze w stanie wygrać mistrzostwa świata, ale chcemy jak najszybciej dołączyć do wyścigu o zwycięstwo. Uważam, że ten rok jest dla nas rokiem przejściowym, ale zmierzamy we właściwym kierunku" - dodał.

Alonso nie zgadza się z tymi, którzy twierdzą, że nawet teraz, po katastrofalnej współpracy z Hondą, McLaren wyraźnie traci na znaczeniu w stawce F1.

"Decyzja o przerwaniu współpracy z Hondą była słuszna, chociaż jasne jest, że decyzja nie była łatwa do podjęcia i zaakceptowania" - powiedział.

"Przejście na silniki Renault zakończyło się sukcesem, ponieważ walczymy o wyższe pozycje i zdobywamy punkty w prawie każdym wyścigu, ale ta współpraca wymaga jeszcze naprawdę dużo czasu byśmy zaczęli wygrywać".


Dyrektor zespołu, Zak Brown, również broni obecnej sytuacji w McLarenie.

"W sporcie nie ma gwarancji, że wygrasz i będziesz to robił cały czas. McLaren jest bardzo potężną marką - mamy bogate dziedzictwo - i wieżę, że będziemy w stanie przezwyciężyć wszystkie nasze trudności" - powiedział.

"Działanie zespołu stopniowo się poprawia, ale chcemy, aby tempo poprawy było szybsze" - przyznał Brown.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu