Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2019-03-17
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Fernando Alonso uważa, że ​​przewodzi w rewolucji sportów motorowych

Udostępnij na Facebook
23.06.2018 08:01, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 853

Kierowca Formuły 1 zespołu McLaren - Fernando Alonso - stwierdził ostatnio, że czuje się pionierem i przewodzi 'rewolucji' w sportach motorowych.

Dwukrotny mistrz świata Formuły 1 zadebiutował w zeszłorocznym wyścigu IndyCar, stawiając pierwszy krok w próbie zdobycia "potrójnej korony", która stanowi wyzwanie dla zwycięzców Grand Prix Monako, Indy 500 i Le Mans24.

W tym miesiącu zrobił kolejny krok w kierunku ukończenia tego wyczynu ze swoim triumfem Le Mans24 w barwach Toyoty. Alonso zamierza dokończyć sezon World Endurance Championship w klasie LMP1, równolegle biorąc udział w wyścigach Formuły 1.

Alonso przyznał, że kierowca F1 niezbyt często ma okazję konkurować w innych kategoriach i uważa, że tymi startami ​​zmienia on pojęcie wyścigów.

"W ciągu ostatnich dwóch dekad byliśmy bardziej kierowcami jednej serii, maksymalizując umiejętności w tej dziedzinie".

"To, co teraz robię, zbliża nas do przeszłości i zmienia motorsport. Cieszę się, że mogę wprowadzić tę zmianę".

"To zmiana w obecnej normie sportów motorowych, w której koncentrujesz się na jednej serii i rozwijasz wszystkie swoje umiejętności dla jednego rodzaju samochodu, jednego zestawu przepisów i stylu jazdy".

"To, co robimy w ciągu ostatnich lat, to prawdopodobnie rewolucja w sportach motorowych".

Alonso nie zdecydował jeszcze, czy pozostanie w F1 w przyszłym sezonie, ale przyznał, że skupienie się całkowicie na potrójnym wyzwaniu jest bardzo atrakcyjne.

Zapytany, kiedy ponownie spróbuje startu w Indy 500, odpowiedział: "Nie wiem, muszę pomyśleć i skupić się na mojej przyszłości".

"Oczywiście Indy 500 i potrójna korona są wciąż bardzo atrakcyjnym wyzwaniem. Kiedy próbowaliśmy tego w ubiegłym roku, to właśnie z tego powodu, ale teraz brakuje już jednego zwycięstwa - Indy 500".

Alonso zasugerował także, że jest gotów szukać startów gdzie indziej, jeśli poczuje, że McLaren nie będzie w stanie walczyć na czele w przyszłym roku.

"Jednym z celów, które mieliśmy w ubiegłym roku było dogonienie Renault i bycie konkurencyjnym - walka o podium i być może wygrane. Niestety nie udało się tego osiągnąć" - powiedział.

"To jest także cel na przyszły rok, jeśli McLaren nie może mi tego dać - poszukamy kogoś, kto mi to zagwarantuje".


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu