Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2019-03-17
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

GP Francji: Lewis Hamilton najszybszy podczas drugiego treningu

Udostępnij na Facebook
22.06.2018 17:30, autor: Krzysztof Radosz , wyświetleń: 1260

Lewis Hamilton uzyskał najlepszy czas podczas drugiej sesji trenigowej przed niedzielną Grand Prix Francji na torze Paul Ricard. 

Druga sesja treningowa rozpoczęła się równo o godzinie 16 czasu polskiego. W drugim treningu udziału nie weźmie Marcus Ericsson, który pod koniec pierwszego treningu rozbił swój bolid. 

Pierwszym kierowcą, który pojawił się na torze podczas drugiego treningu był kierowca zespołu Haas, Duńczyk Kevin Magnussen. Duńczyk był również pierwszym kierowcą, który podczas drugiej sesji treningowej uzyskał mierzony czas okrążenia.

Już kilka minut po rozpoczęciu sesji nad torem powiewała żółta flaga, która była spowodowana wyjazdem Romaina Grosjeana na pobocze toru w zakręcie numer 12 oraz obrotem samochodu Kimiego Raikkonena między zakrętami numer 1 i 2.

Po 15 minutach trwania sesji swoje czasy okrążeń odnotowało już 17 kierowców. Pierwsze miejsce w tym momencie sesji zajmował Sebastian Vettel, który o ponad 0,2 sekundy wyprzedzał drugiego Maxa Verstappena  i o ponad 0,3  sekundy trzeciego Daniela Ricciardo.

Od samego początku sesji, kierowcy mieli spore problemy z przyczepnością tak jak miało to miejsce w pierwszym treningu, co przyczyniało się do sporej ilości zablokowanych kół w samochodach i wyjazdów na pobocze toru.  

Na godzinę przed końcem sesji swoje czasy okrążeń odnotowało 19 kierowców, bez czasu pozostawał nadal Marcus Ericsson, który po wypadku podczas pierwszej sesji treningowej nie wziął udziału w drugim treningu.

Z kolei w czołówce doszło do kilku zmian, ponieważ na pierwsze miejsce wskoczył Lewis Hamilton, który o ponad 0,5 sekundy wyprzedzał swojego zespołowego kolegę Valtteriego Bottasa i o ponad 1 sekundę trzeciego Maxa Verstappena.

Kilkadziesiąt minut przed końcem sesji nad torem powiewała czerwona flaga, wywieszenie jej spowodowane było tym, że Sergio Perez, który był na szybkim okrążeniu zgubił lewą tylną oponę. Na szczęście Perez nie uszkodził swojego samochodu, ale po tym incydencie Meksykanin nie pojawił się już na torze.

Na 30 minut przed końcem sesji w czołówce znów doszło do małych przetasowań, na pierwszym miejscu co prawda nadal znajdował się Lewis Hamilton, ale na drugie miejsce wskoczył Daniel Ricciardo, który do kierowcy Mercedesa tracił ponad 0,7 sekundy, z kolei trzeci Max Verstappen do Leiwsa Hamiltona tracił również 0,7 sekundy.

Kilka minut przed końcem sesji nad torem po raz kolejny powiewała żółta flaga, tym razem wywiesznie jej spowodował Brendon Hartley, który po awarii jednostki napędowej zatrzymał swój bolid między sektorem 1 i 2. 

Do końca sesji kierowcy nie poprawiali już czasów swoich okrążeń tylko skupiali się na długich przejazdach i symulacji wyścigu. Tym samym najlepszy czas podczas drugiej sesji treningowej uzyskał Lewis Hamilton, na drugim miejscu uplasował się Daniel Ricciardo, a na trzecim Max Verstappen, czwarty czas w drugim treningu zaliczył Kimi Raikkonen, a czołową piątkę zamknął Sebastian Vettel. 

Już na sam koniec sesji nad torem mogliśmy zobaczyć jeszcze raz wywieszoną żółtą flagę, tym razem sprawcą zamieszania na torze był Fernando Alonso, który zaliczył spina między zakrętami 4 i 5. 

Tak przedstawia się pełna klasyfikacja drugiego treningu: 


Wasze komentarze (1) Dodaj komentarz
~gość / 2018-06-23 08:34:07
Panie Autorze tego tekstu, przeczytaj Pan swoją pisaninę następnym razem przed jej opublikowaniem. To wstyd że takie błędy pojawiają się w publicznych miejscach. Word wszystkiego nie wyłapie, trzeba jeszcze odrobinę własnej pracy włożyć. "Pierwszym kierowcom", czy "czwarty czas w drugi trening" to dramat. Z żalem muszę stwierdzić że od pewnego czasu dramatycznie obniżacie poziom tej strony. cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu