Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2019-03-17
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Grosjean odzyskał pewność - Steiner

Udostępnij na Facebook
23.06.2018 09:31, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 810

Francuski kierowca, Romain Grosjean, jest w dobrym nastroju i jest pewny siebie przystępując do domowego grand prix.

Pomimo wielu wypadków i wyścigów bez zdobycia punktu, francuz jest optymistycznie nastawiony - tak twierdzi szef zespołu Haas, Guenther Steiner.

32-latek ma puste konto w 11 wyścigach tegorocznego sezonu. Jest jednym z dwóch kierowców, który jeszcze nie zdobył ani jednego punktu w tym sezonie.

"Jego konkurencyjność w Kanadzie była dobra" - powiedział dziennikarzom Steiner.

"Myślę, że odzyskał zaufanie po tym, co wydarzyło się w Barcelonie i Baku. Myślę, że jest w dobrym nastroju po Kanadzie. Jest bardzo pozytywnie nastawiony do ulepszeń, które przywieźliśmy do Kanady i tych, które mamy tutaj".

"Był bardzo zadowolony z samochodu, bardzo dobrze się w nim czuł. Po prostu nie było dobrego wyniku".

Grosjean w Kanadzie ukończył wyścig na 12 miejscu mimo, że nie udało mu się ustanowić czasu w kwalifikacjach z powodu problemu z silnikiem.

Wspiął się na siódmą pozycję i zrobił 48 okrążeń na jednym zestawie opon w nadziei na samochód bezpieczeństwa, ale niestety na nadziejach się skończyło.


Steiner powiedział, że silnik, który stanął w chmurze dymu na początku kanadyjskich kwalifikacji, został już sprawdzony przez Ferrari.

"Nie stwierdzili żadnych uszkodzeń turbosprężarki. To był [...] olej, który przedostał się do cylindra. A zatem był ogromny dym, ale nic nie zostało uszkodzone"- powiedział.

Steiner zauważył, że Haas, jedyna amerykańska drużyna w Formule 1, a obecnie ósma z 10, do tej pory nie powala w klasyfikacji na kolana.

"Nie powinniśmy być tam, gdzie jesteśmy. Jesteśmy w pełni tego świadomi. Samochód jest konkurencyjny, więc nie mamy żadnej wymówki"- powiedział.

"Musimy tylko zrobić dobry weekend wyścigowy z obydwoma samochodami w punktach i możemy odrobić stracone punkty - oczywiście jeśli wszystko pójdzie dobrze. Ale wydaje się, że w tej chwili nic nam nie wychodzi".

Steiner powiedział, że nie będzie żadnych decyzji dotyczących kierowców do czasu powrotu po sierpniowej przerwie wakacyjnej.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu