Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2019-03-17
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Mocny początek na Misano

Udostępnij na Facebook
23.06.2018 08:16, autor: Info Prasowe, wyświetleń: 588

Karol Basz rozpoczął trzecią rundę Lamborghini Super Trofeo Europe na torze Misano mocnym akcentem. Mimo zmiennych warunków Polak był trzeci podczas pierwszego treningu. W drugim natomiast ekipa zdecydowała się odpuścić jazdy, gdyż warunki nie były reprezentatywne. 

Włoska aura okazała się bardzo niegościnna podczas tego weekendu. Poranek przywitał kierowców deszczem, który ustępował tylko na moment, by zaraz potem zamienić się w ulewę. Podczas pierwszego treningu najpierw za kierownicą Lamborghini Huracana zasiadł Vito Postiglione i jeździł po mokrym torze. Gdy Karol przejął samochód warunki poprawiły się na tyle, że mógł poprawić czas swojego zmiennika o ponad 4 sekundy i wpisać swoje nazwisko na trzecie miejsce w tabeli z czasami. 

Przed drugim treningiem nad torem poszła ulewa, więc sytuacja nie ulegała poprawie. Basz pojawił się na torze na samym początku sesji i po przejechaniu czterech okrążeń znalazł się na pierwszym miejscu. Ekipa podjęła jednak decyzję o wcześniejszym zakończeniu prac nad samochodem, gdyż prognozy pogody zapowiadają słońce podczas kolejnych dni. Z tego powodu jazda w deszczu nie miała większego sensu, ponieważ ustawienia znalezione w takich warunkach nie mają odzwierciedlenia na suchym torze. 

W sobotę odbędą się kwalifikacje które zaplanowano na 11:15 oraz pierwszy wyścig, który zostanie rozegrany już po zmroku - o 22:30. Niedzielne zmagania wieńczące cały wyścigowy weekend zaplanowano natomiast na godzinę 17:30. 

Transmisje z obu wyścigów będzie można śledzić na żywo w Internecie za pośrednictwem oficjalnego kanału Lamborghini Squadra Corse w serwisie YouTube - https://www.youtube.com/user/TheSuperTrofeo

„Mamy za sobą bardzo dobry początek weekendu. Pomimo tego, że pierwszy raz w tym sezonie jeździliśmy po mokrym torze, udało nam się kręcić konkurencyjne czasy. W drugim treningu przejechaliśmy tylko kilka okrążeń, gdyż stwierdziliśmy, że jazda po deszczu nie ma sensu, skoro w kolejnych dniach ma być sucho. Jesteśmy pozytywnie nastawieni przed resztą weekendu i na pewno damy z siebie wszystko. Dziękuje za wsparcie wszystkim fanom, mojemu głównemu sponsorowi jakim jest firma Olimp, a także firmom Genpharma, Eneos i Cronic, właściciel sklepu RallyShop.pl oraz ekipie Triton Racing oraz naszemu patronowi medialnemu, portalowi Interia.pl” – powiedział Karol Basz po treningach. 


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu