Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2019-03-17
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Wolff popiera pomysł usunięcia szykany

Udostępnij na Facebook
24.06.2018 13:45, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 779

Szef Mercedesa podziela powszechną opinię, że szykana na prostej Mistral utrudni kierowcom wyprzedzanie.

Pętla, na której ścigać się będą kierowcy F1 w ramach GP Francji, wzbudza wiele obaw. Część zawodników wyraziła krytykę pod adresem jej układu, twierdząc, że zawody na Paul Ricard najprawdopodobniej będą ,,nudne", ze względu na brak możliwości wyprzedzania.

Podczas przygotowywania wyścigu FIA zdecydowała się na przedzielenie kultowej prostej Mistral szykaną, która miała stworzyć okazję do walki. Jak się okazuje, wiele osób w padoku F1 jest zdania, że dużo lepszym rozwiązaniem byłoby pozostawienie niemal 2-kilometrowej prostej w klasycznym układzie.

Swoją opinię wyraził też zarządzający Mercedesem Toto Wolff. Austriak poruszył nawet tę kwestię w rozmowie z szefem Formuły 1, Chase'm Carey'em.

,,W pełni się zgadzam. Wczoraj piłem kawę z Chese'm podczas oglądania wyścigu młodych kierowców i powiedziałem mu, że powinniśmy usunąć tę szykanę. Dzięki temu zakręt numer 10 stałby się bardzo interesujący, bo zawodnicy docieraliby do niego z prędkością 340-350 km/h. Z moich wyścigowych dni pamiętam, jak wspaniale było jechać tą długą prostą a potem skręcać w prawo."

,,Według mnie bez tej szykany byłaby tam szansa na wyprzedzenie" - komentował Wolff.

Mimo wspólnego głosu dobiegającego z padoku F1, niechciany element nie zniknie przed startem tegorocznego wyścigu. Paul Ricard otrzymał homologację FIA w wersji z szykaną, dlatego jej usunięcie z toru może nastąpić najwcześniej w przyszłym roku.

Sporym problemem podczas weekendu okazał się brak odpowiedniej infrastruktury. Zarówno kibice, jak i pracownicy zespołów próbujący dotrzeć na tor utknęli w mierzących kilka kilometrów korkach. Pod adresem organizatorów pojawiło się sporo słów krytyki, jednak Wolff stanął w ich obronie.

,,Trzeba spojrzeć na to z ich perspektywy. To pierwsze Grand Prix Francji od długiego czasu. Mam nadzieję, że w następnym roku problem zostanie rozwiązany."


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu