Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2019-03-17
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

McLaren nie chce stracić Fernando Alonso

Udostępnij na Facebook
25.06.2018 06:45, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 473

Zak Brown chce, aby Alonso pozostał w F1.

Hiszpański kierowca jest objęty umową po 2018 roku, ale umowa wiąże go tylko z marką McLaren, a nie z zespołem McLaren Formula 1 Team. Taka umowa gwarantuje, że w razie opuszczenia F1, Fernando Alonso pozostałby w szeregach McLarena w innej serii wyścigowej.

Spekuluje się, że McLaren wejdzie do Indycar w sojuszu z istniejącą infrastrukturą zespołu byłego kierowcy - Michaela Andrettiego - Andretti Autosport.

"To jest wybór McLarena, ale wiemy, że mają bardzo dobre relacje z Michaelem" - mówi ojciec Andrettiego - legenda, Mario Andretti - cytowany przez Marca.

"Fernando wie, co będzie z McLarenem w Formule 1 w przyszłości, ale on sam nie ma zbyt wielu opcji w innych zespołach. To jest problem" - dodał Andretti.

"Jeśli nie uda mu się wygrać z McLarenem w przyszłym roku lub rok później, zapragnie zrobić coś innego - to oczywiste, że nie jest gotowy na odłożenie hełmu i emeryturę" - powiedział.


Alonso otwarcie mówi, że celuje w "potrójną koronę" wyścigów samochodowych.

Po GP Monako GP i Le Mans24, Indy 500 jest jego kolejnym celem.

"Wszystko jest możliwe" - powiedział dyrektor wykonawczy McLaren - Zak Brown, gdy zapytano go o przyszłość Alonso.

"Oczywiste jest, że chce wygrać potrójną koronę, ale ma dopiero 36 lat i wciąż ma czas. Chcielibyśmy zatrzymać Fernando w naszym samochodzie w Formule 1" - dodał.

Jeśli Alonso jednak odejdzie, Brown przyznaje, że Daniel Ricciardo byłby dobrym zamiennikiem i wypełniłby lukę po Hiszpanie.

"Jesteśmy fanami Daniela" - powiedział - "To jest pora roku, kiedy zaczynasz patrzeć na swój skład kierowców, ale na dzień dzisiejszy nie chcemy mówić nic więcej".


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu