Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2019-03-17
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Wypowiedzi po Grand Prix Francji

Udostępnij na Facebook
25.06.2018 11:00, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 594

Ferrari:  Kimi Raikkonen P3, Sebastian Vettel P5

Oba czerwone samochody zostały złapane w pułapkę w chaosie pierwszego okrążenia - Vettel doznał uszkodzeń przedniego skrzydła po uderzeniu z Bottasem i musiał zjechać na wymianę elementu. Dodatkowo sędziowie nałożyli na Niemca karę pięciu sekund [postoju przy okazji zjazdu na pit-stop].  
Raikkonen stracił miejsce na starcie, ale równa jazda i opóźniona zmiana opon pozwoliła na zbliżenie się do Daniela Ricciardo i zdobycie trzeciego miejsca na podium.

 

  Kimi Raikkonen [P3]:
"Na początku straciliśmy dwa miejsca; Byłem po zewnętrznej, a wtedy zdarzył się wypadek w pierwszym zakręcie i to była dość niedobra sytuacja. Starałem się trzymać z dala od kłopotów, ale wybrałem niewłaściwą stronę toru. Potem mogłem odrabiać straty. Czułem się dobrze i samochód też dobrze się spisywał - zwłaszcza po tym, jak zmieniliśmy opony na supersofty. Przez cały wyścig mieliśmy dobrą prędkość. Postanowiliśmy zrobić bardzo długi pierwszy stint i to okazało się bardzo dobre; tylko pod sam koniec przejazdu było trochę ciężko, z powodu zużytych opon. Potem, przy nowych oponach, samochód był bardzo szybki i mogłem ścigać się i wyprzedzać innych kierowców. Było o wiele więcej zabawy niż przez dwa ostatnie wyścigi!".

 

 

  Sebastian Vettel [P5]:
"Myślę, że mój start był dobry - może nawet zbyt dobry, ponieważ znalazłem się bardzo blisko Lewisa z przodu i gdy próbowałem hamować nie miałem absolutnie żadnej przyczepności. Nie było tam zbyt wiele miejsca bym mógł uciec. Valtteri po mojej prawej stronie próbował odzyskać swoją pozycję, a Max próbował wyjść po zewnętrznej. Szkoda Vattteriego, ponieważ nie zrobił nic złego i szkoda naszego wyścigu, ponieważ mogliśmy uzyskać lepszy wynik. Na szczęście mogliśmy dalej się ścigać. Mieliśmy dobry samochód w wyścigu, ale wynik nie był taki, jakiego oczekiwaliśmy. To była moja wina, ale teraz idziemy dalej i myślmy już o najbliższym weekendzie".


Maurizio Arrivabene [Dyrektor zespołu]:
"Szkoda szansy straconej z powodu wypadku na starcie. Nie mogliśmy pokazać, na co naprawdę nas stać. Na torze, który nie najlepiej pasuje do SF71H, kierowcy okazali się bardzo konkurencyjni. Zespół dał z siebie wszystko, wykonując odpowiednie polecenia strategiczne, aby dać kierowcom szansę na uzyskanie najlepszego możliwego wyniku w danych okolicznościach. Przy tak napiętym kalendarzu patrzymy już w przyszłość na austriackie GP, który rozpoczyna się za kilka dni i musimy skupić się na nim".

 


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu