Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2019-03-17
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Force India może upaść w ciągu miesiąca

Udostępnij na Facebook
02.07.2018 13:49, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 626

Jak donoszą brazylijskie media, zespół znajduje się na progu niewypłacalności.

O kłopotach finansowych Force Indii mówi się od dłuższego czasu, teraz jednak w mediach pojawiły się bardzo niepokojące wieści. Brazylijskie Globo donosi, że jeśli do końca lipca nie pojawi się inwestor, zespół zniknie ze stawki Formuły 1.

Dziennikarz Globo, Rafael Lopes poinformował, że w Austrii doszło do ,,długiego spotkania za zamkniętymi drzwiami". Rozmawiać mieli zastępca szefa Force Indii, Bob Fernley, oraz szef F1, Chase Carey. Deską ratunku dla zespołu może być wcześniejsza wypłata pieniędzy z kasy Formuły 1, jednak na takie rozwiązanie muszą wyrazić zgodę wszyscy pozostali uczestnicy mistrzostw.

Mimo poważnych wewnętrznych kłopotów Force India notuje na torze niezłe wyniki, co powinno zachęcić potencjalnych inwestorów. Globo informuje w swoim raporcie, że już pojawiło się kilku zainteresowanych.

,,Jeden z nich to Amerykanin, który jest powiązany z właścicielem Liberty Media, Johnem Malone'm. Kolejnym jest pewien Rosjanin, a trzeci to Andreas Weissenbacher, właściciel głównego sponsora, firmy BWT."

Force India od dawna ściga się na silnikach produkowanych przez Mercedesa. Szef niemieckiej ekipy, Toto Wolff, liczy na pozytywne rozwiązanie problemów zespołu z Silverstone.

,,Sytuacja finansowa jest napięta, ale od strony sportowej radzą sobie dobrze. To powinno być interesujące dla inwestorów" - uważa.


Wasze komentarze (2) Dodaj komentarz
kajwis [komentarzy: 43] / 2018-07-02 21:48:15
No niestety, sami to na siebie ściągnęli a nie ma w tym winy kierowców. cytuj
18334KWT [komentarzy: 1490] / 2018-07-02 15:56:41
Oby się podnieśli.
Szkoda by było ich stracić cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu