Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Niemiec 2019-07-28
f1 - GP Niemiec
Pochmurno

21°C

5 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

PILNE!!!!! Eric Boullier odchodzi z McLarena

Udostępnij na Facebook
04.07.2018 12:20, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 1023

Eric Boullier zrezygnował ze stanowiska dyrektora wyścigowego McLarena.

W ostatnich tygodniach Boullier zmagał się z rosnącą presją jako szef zespołu.  McLaren ogłosił przed chwilą, że podczas domowego GP na Silverstone rolę szefa zespołu będzie pełnił Gil de Ferran.


"Jestem bardzo dumny, że mogłem współpracować z tak znakomitym zespołem przez ostatnie cztery lata, ale zdaję sobie sprawę, że nadszedł właściwy moment, by ustąpić" - powiedział Boullier - "Chcę życzyć wszystkim w McLarenie wszystkiego najlepszego na resztę sezonu i na przyszłość".

Inne zmiany w zespole obejmują szefa operacyjnego McLarena - Simona Robertsa - odpowiedzialnego za produkcję, inżynierię i logistykę, a także nowego dyrektora wykonawczego Andrei Stelli odpowiedzialnego za "operacje przytorowe".


Dyrektor generalny McLarena - Zak Brown - powiedział, że zmiany były wynikiem rozczarowującego początku 2018 roku który, jak twierdzi, był wynikiem systemowych i strukturalnych błędów i wymagał poważnej zmiany od wewnątrz.

"Wydajność MCL33 w 2018 roku nie spełniła oczekiwań nikogo z McLarena, szczególnie naszych wiernych fanów" - powiedział Brown.

"To nie jest wina setek zaangażowanych i ciężko pracujących mężczyzn i kobiet w McLarenie".

"Wraz z dzisiejszym ogłoszeniem zaczynamy zajmować się tymi problemami i stawiamy pierwszy krok na drodze do uzdrowienia struktur zespołu" - czytamy w oświadczeniu.

"Chciałbym skorzystać z tej okazji w imieniu całego zespołu, aby podziękować Ericowi za jego zasługi dla McLarena i życzyć mu powodzenia w przyszłości".


Boullier dołączył do McLarena z Lotusa na początku 2014 roku, a jego zadaniem było doprowadzenie zespołu do zwycięskiej formy sprzed lat.

Boullier był jednym z kilku znaczących graczy w McLarenie, którzy decydowali o ważnych dla zespołu sprawach, oraz brali udział w konstruowaniu samochodu podczas jałowego okresu współpracy z japońskim producentem silników.

Ostatnie wewnętrzne problemy McLarena po dołączeniu do Renault, spowodowały wzmożoną kontrolę zespołu, a sam Boullier musiał zmagać się z krytyką i pytaniami, kiedy zrezygnuje.

Dwa tygodnie temu został zapytany, czy czuje się odpowiedzialny za niedociągnięcia w samochodzie i czy odejdzie z McLarena - Boullier odpowiedział:

"Oczywiście, wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za osiągi samochodu, ale nie zrezygnuję ze stanowiska".

"Od dwudziestu lat jestem w wyścigach, wygrywałem wyścigi i mistrzostwa w tym w Formule 1, więc jest to coś, czego nie możesz mi odebrać".

"Jesteśmy nadal w drodze, ale nie jesteśmy tam, gdzie chcemy być i nie jesteśmy zadowoleni z tego, gdzie się obecnie znajdujemy - ale wraz z  nowym partnerem silnikowym i dobrą grupą ludzi musimy po prostu poznać problemy z samochodem i je naprawić".

"Kiedy budujesz samochód, kiedy wierzysz w koncepcję, musisz ją rozwijać i upewnić się, że robisz to właściwie".


Wasze komentarze (2) Dodaj komentarz
7598luQas [komentarzy: 316] / 2018-07-04 13:29:32
To powinno nastąpić już dawno. Za jego rządów Mclaren jest cienki jak sik węża i postępów nie widać. A miejsce McLarena jest obok Mercedesów i Ferrari. Zresztą nawet cały ten romans z Hondą to pomyłka. cytuj
~Miko / 2018-07-04 12:29:47
No wreszcie! Tylko to znowu budowanie zespołu, jego koncepcji od początku i to zajmie sporo czasu. Chyba na dłuższy czas zostaną tu gdzie są. cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu