Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2019-03-17
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Wypowiedzi po GP Wielkiej Brytanii

Udostępnij na Facebook
10.07.2018 17:40, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 1195

Red Bull: Daniel Ricciardo P5, Max Verstappen DNF

Daniel Ricciardo:
,,Pierwsze okrążenie było zwariowane i dobrze się bawiłem. Nie wiem, co stało się Lewisowi, widziałem tylko, że się obrócił. Później przeprowadziłem z Maxem i Kimim kilka dobrych bitew. Restarty były intensywne, ale nie mieliśmy wystarczającej prędkości na prostych, a w stosunku do Ferrari i Mercedesa byliśmy zbyt wolni. Myślę, że w strudze czystego powietrza bolid spisywał się nieźle, zwłaszcza podczas drugiego stintu na oponach pośrednich, gdy mogłem trochę odskoczyć Kimiemu i zacząć gonić Maxa. Wtedy zespół postawił na strategię dwóch pit stopów, a na tor wyjechał samochód bezpieczeństwa. Mieliśmy pecha i straciliśmy pozycję. W końcówce próbowałem wyprzedzić Bottasa, który zmagał się z oponami dużo bardziej, niż ja. Kiedy jednak byłem już blisko za nim, czułem, że moje opony są w podobnym stanie. Traciłem przyczepność. To było trochę jak tydzień temu z Kimim. Potrzebowałem jego błędu, zwłaszcza na prostych - nawet z otwartym skrzydłem DRS oni mieli dużo więcej mocy. Sądzę, że od Monako sprawy nie układają się po naszej myśli. Nie chcę, by tamta wygrana była ostatnim sukcesem. Teraz cieszę się wolnym tygodniem, lubię się ścigać ale zamierzam teraz odłożyć samochód na bok, niech zastanowi się nad sobą i powróci w Niemczech! A póki co, vamos a la playa."

Max Verstappen:
,,To nie jest najlepszy sposób na zakończenie wyścigowego tryptyku, ale na szczęście ostatni weekend był dobry, poprzednie dwa również były pozytywne. Takie są wyścigi. Zdarzało mi się to wiele razy wcześniej i z pewnością będzie się zdarzało w przyszłości, chociaż, rzecz jasna, wolałbym zakończyć na piątej pozycji lub przynajmniej zebrać kilka punktów. Skończyliśmy z niczym. To wszystko było dziwne, bo na pierwszym okrążeniu miałem problem z hamulcami, pedał spadł na podłogę w zakręcie numer 3, a potem wszystko nagle wróciło do normy i dalej szło dobrze. Później, po drugim zjeździe samochodu bezpieczeństwa zahamowałem do zakrętu numer 16 i pedał dosłownie znalazł się w podłodze, tylne koła się zablokowały i wypadłem z toru. Teraz zajmiemy się zbadaniem, co się wydarzyło. Nawet bez awarii byliśmy zwyczajnie zbyt powolni na prostych, mogliście to zobaczyć chociażby po walce Daniela z Bottasem; gdy otwieramy DRS mamy tę samą prędkość, co oni bez DRS, więc nic nie da się zrobić. Myślę, że do tej pory miałem niezłą niezawodność, więc szkoda, że tutaj nam się to przytrafiło."

Christian Horner:
,,To był ciężki wyścig. Max początkowo znalazł się na trzeciej pozycji, Daniel również przesunął się w górę. Potem po zjeździe samochodu bezpieczeństwa wiedzieliśmy, że podjęliśmy dobrą decyzję strategiczną o założeniu kierowcom opon pośrednich. Chociaż, co było widoczne, brakowało nam mocy, by atakować czy bronić się przed rywalami. Niestety, Max miał awarię związaną z hamulcami. W końcówce Daniel był w stanie wywrzeć presję na Bottasie, ale, jak wiadomo, w ciągu całego weekendu nasza prędkość na prostych nie dorównywała Mercedesowi i Ferrari. Ostatecznie szkoda, że obydwaj nasi kierowcy nie dotarli do mety, ale będziemy walczyć dalej na Hockenheim. To był ekscytujący wyścig dla brytyjskich kibiców, i świetnie było widzieć rekordową widownię na Silverstone."


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu