Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2019-03-17
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Wypowiedzi po GP Wielkiej Brytanii

Udostępnij na Facebook
11.07.2018 11:35, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 2112

McLaren: Fernando Alonso P8, Stoffel Vandoorne P11,

Stoffel Vandoorne miał spokojne i samotne popołudnie. Nie zdołał nawiązać walki o pierwszą dziesiątkę i ogólnie belgowi można zaliczyć występ na Silverstone, jako "pojeżdżawkę" po torze.

 

Fernando Alonso był zaangażowany w walkę od początku, startując w pierwszej dziesiątce i wpadł na zmianę kół pod samochodem bezpieczeństwa.  Potem podjął udaną walkę z Magnussenem w bitwie na pograniczu przepisów [i zdrowego rozsądku], którą Hiszpan nazwał jako "zbyt daleko optymistyczne ataki". Niestety zabrakło okrążeń, aby dojechać do kolejnych rywali - choć sam Alonso po wyścigu przyznał, że P6 było w jego zasięgu w ten upalny dzień na Silverstone.

 

 

  Fernando Alonso [P8]:
"To był świetny wyścig i świetne widowisko dla fanów z kilkoma samochodami bezpieczeństwa, które zawsze mieszają układ stawki".

"W normalnym wyścigu ósme [miejsce] byłaby świetne, ale dzięki samochodowi bezpieczeństwa i żółtym oponom [soft] - które zdecydowaliśmy się założyć - mieliśmy wyraźną przewagę pod koniec wyścigu, ale nie mogliśmy tego wykorzystać, ponieważ utknęliśmy w korku".

"Kevin [Magnussen] wypchnął nas z toru w siódmym zakręcie - bez tego myślę, że prawdopodobnie moglibyśmy walczyć z Estebanem [Oconem] i Nico [Hulkenbergiem] o P6. Jednak nie dostali żadnej kary, więc musieliśmy walczyć i wyprzedziliśmy Kevina na ostatnim okrążeniu. Mamy więcej punktów dla zespołu, co jest świetne, ale mam nadzieję, że uda nam się osiągnąć taką pozycję w przyszłość dzięki własnemu występowi, a nie wydarzeniom na torze".

"Sobota wydaje się być najsłabszym punktem naszego weekendu pod względem wydajności, ale w niedziele jesteśmy w tej samej grupie, co Renault, Force India i Haas, więc zdecydowanie musimy znaleźć więcej szybkości w kwalifikacjach".

 

 

  Stoffel Vandoorne [P11]:
"To był dla nas bardzo trudny wyścig, trudno było walczyć z niektórymi zawodnikami z przodu i jestem rozczarowany, że nie wrócimy do domu z punktami. Od samego początku miałem takie samo czucie samochodu jak wczoraj, więc warunki były naprawdę trudne".

"Z pozytywnej strony tempo było prawdopodobnie nieco lepsze dzisiaj w porównaniu do soboty. Udało nam się zostać za niektórymi punktowanymi samochodami, takimi jak Force India i Renault i były mniej więcej w naszym tempie. Zespół sprawdził wszystko, aby znaleźć przyczynę problemów, które mieliśmy, ale oczywiście w parku zamkniętym nie można niczego zmienić, chyba że chcesz zacząć z pit-lane".

"To był trudny potrójny weekend GP, wszyscy są nieco zmęczeni pod koniec tych trzech wyścigów, więc zasługujemy na dobrą przerwę. Jestem pewny, że ​​wszystko sprawdzą, a my pojawimy się w lepszej kondycji w Niemczech".

 

 

Gil de Ferran [Szef zespołu]:
"Dobrze jest wrócić do domu po Grand Prix Wielkiej Brytanii z większą ilością punktów. Zdecydowaliśmy się na agresywną strategię w obu samochodach, aby zapewnić kierowcom najlepszą pozycję do walki. Fernando świetnie się spisał, zdobywając P8. Po trudnej sobocie Stoffel odzyskał dobre tempo podczas wyścigu, jednak wciąż miał do czynienia z wieloma problemami, a dochodzenie wyjaśniające [istotę tych problemów] będzie kontynuowane. Niezależnie od tego, nacisk kładziony jest na krok naprzód podczas każdego wyścigu".

"Ostatnia część wyścigu po zjeździe samochodu bezpieczeństwa była bardzo zacięta, ponieważ wszyscy byli blisko siebie, a czasu było mało. Mam nadzieję, że fani cieszą się tą całą akcją na torze. Na koniec, chciałbym wyrazić uznanie dla ogromnego wysiłku całego zespołu podczas tego trudnego triple-headera [potrójnego weekendu GP]. Wszyscy spędzają wiele godzin ciężkiej pracy z małymi przerwami na wypoczynek i mam nadzieję, że wszyscy spędzimy dobrze ten zasłużony wolny weekend przed wyjazdem do Niemiec".

 

 

 


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu