Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2019-03-17
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Wypowiedzi po GP Wielkiej Brytanii

Udostępnij na Facebook
11.07.2018 13:40, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 1958

Force India: Esteban Ocon P7, Sergio Perez P10

Sergio Perez obrócił się na samym starcie, przecinając drogę wyjazdową z pit-lane i o mały włos nie taranując Williamsa z Sirotkinem za kierownicą.   To pogorszyło jego popołudnie, ale dobrze mu szło i zdołał awansować na dziesiąte miejsce. Pod koniec wyścigu został zmuszony do wyjazdu poza tor i uszkodził delikatnie nadwozie po walce z Gaslym. Francuz został ukarany za ten manewr co oznaczało, że Perez jednak obronił swój jeden punkt za P10.

Esteban Ocon, dla kontrastu, utrzymywał zaskakująco klarowny i spokojny przebieg całego wyścigu, nie dając się wciągnąć w walki na torze i unikając kłopotów. Udany weekend, który zakończył wysoko w punktach.

 

 

 

  Esteban Ocon [P7]:
"Jestem naprawdę zadowolony z dzisiejszego wyniku. Siódme miejsce dobrze świadczy o nas po tak trudnym wyścigu. Samochód bezpieczeństwa nie ułatwił nam pracy, ponieważ opony były niedogrzane przy ponownym restarcie i nie było łatwo utrzymać Fernando [Alonso] i Kevina [Magnussena] za sobą w ciągu ostatnich kilku okrążeń".

"Czuję się bardzo zmęczony fizycznie i psychicznie, ponieważ była to naprawdę wielka walka do końca. Ważne jest, że zdobyliśmy więcej punktów, które możemy dodać do punktów z Austrii. Samochód jest coraz lepszy i dobrze się spisujemy. Muszę podziękować zespołowi za całą tę ciężką pracę. Ciągle idziemy do przodu".

 

 

  Sergio Perez [P10]:
"Nie mogę być całkowicie zadowolony z dzisiejszego wyścigu przez zamieszanie na starcie. Straciłem mnóstwo pozycji starając się uniknąć skutków incydentów, które działy się na przodzie stawki. Obróciło mnie i nagle byłem daleko z tyłu. Potem nasza wyścig był dość dobry i stabilny. Mieliśmy dobre tempo i wyprzedziliśmy wiele samochodów.   Wykorzystaliśmy żółte flagi i samochody bezpieczeństwa i wróciliśmy do punktów".

"Pod sam koniec Gasly wypchnął mnie od toru. Dałem mu wystarczająco dużo miejsca, ale to było za mało - mieliśmy kontakt i straciłem miejsce. Uważam, że to był nieuczciwy manewr i cieszę się, że FIA ​​podjęła decyzję po wyścigu, aby ukarać Gasly'ego, co dało mi zasłużony punkt. Teraz skupiam się na odpoczynku po potrójnym weekendzie wyścigowym. Przeanalizujemy ten wyścig i wrócimy mocniejsi na GP Niemiec".


Vijay Mallya [Współwłaściciel zespołu]:
"Zdobycie siedmiu punktów w naszym domowym wyścigu jest świetne. Esteban pojechał znakomity wyścig i utrzymał za sobą samochody, które miały przewagę w postaci zużycia opon".

"Sergio przez zamieszanie po starcie spadł na koniec stawki, co okazało się kosztowne. Już po raz piąty w tym roku jeden z naszych samochodów traci wiele pozycji na pierwszym okrążeniu, a to szkodzi nam w walce w mistrzostwach konstruktorów.
  Pomimo złego początku Checo walczył, parł mocno do przodu i wyprzedził wiele samochodów. Zdołał zdobyć jeden punkt, co było niezwykłym osiągnięciem patrząc na przebieg wyścigu".

 


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu