Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2019-03-17
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Oficjalnie: Daniel Ricciardo kierowcą zespołu Renault!!!

Udostępnij na Facebook
03.08.2018 14:00, autor: Krzysztof Radosz , wyświetleń: 2770

Po opuszczeniu Red Bulla, Daniel Ricciardo związał się z ekipą z Enstone. 

Zespół Renault Sport oficjalnie potwierdził, że od przyszłego roku, nowym zespołowym partnerem Nico Hulkenberga będzie Australijczyk, Daniel Ricciardo. Urodzony w Perth, dwudziestodziewięcio letni Ricciardo, będzie kierowcą Renault przez dwa kolejne sezony. 

Jak do tej pory w swojej dotychczasowej karierze w F1, Ricciardo wygrał siedem wyścigów i 29 razy stał na podium. Australijczyk dobrze zna rodzinie Renault, ponieważ w latach 2007-2011 był kierowcą juniorskich serii Renault.

Daniel Ricciardo: 

"Była to prawdopodobnie jedna z trudniejszych decyzji w mojej karierze. Ale pomyślałem, że nadszedł już ten czas, aby podjąć się nowych wyzwań. Zdaję sobie sprawę, że jest jeszcze wiele do zrobienia, aby umożliwić Renault osiągnięcie swoich celów, ale jestem pod wrażeniem ich rozwoju, jakiego dokonali na przestrzeni ostatnich lat. Wiem, że za każdym razem, gdy Renault było w tym sporcie kończyło się to jakimś sukcesem, więc mam nadzieję, że będę mógł im pomóc w tym, aby te sukcesy odnosić. 

A oto co powiedział Jerome Stoll, prezes, Renault Sport Racing:

"Renault zdecydowało się powrócić do Formuły 1, po to aby walczyć o Mistrzostwa Świata. Podpisanie umowy z Danielem Ricciardo jest wyjątkową okazją dla grupy Renault aby zrealizować właśnie ten cel."

Cyril Abiteboul, dyrektor zarządzający, Renault Sport Racing:

" Zakontraktowanie Daniela było naszym celem, aby móc zbliżyć się do czołówki tego sportu. Jest to również uznanie za pracę wykonaną przez ostatnie dwa i pół sezonu. Niezaprzeczalny talent i charyzma Daniela stanowią ogromną premię i doświadczenie dla naszego zespołu. Teraz będziemy musieli się odpłacić mu za zaufanie, dostarczając jak najlepszy samochód. Powitamy go w naszym zespole z wielką dumą."
 


Wasze komentarze (3) Dodaj komentarz
ataman80 [komentarzy: 52] / 2018-08-03 21:17:01
Ja się Danielowi nie dziwię, od pewnego czasu Red Bull faworyzuje Maksia spychając nie formalnie Daniela na kierowcę numer 2. A przy pomyślnych wiatrach w Renault może zostać kierowcą numer 1. Pytanie kto wyleci z Renault i gdzie pójdzie Sainz :) W Red Bulu powinni postawić na stabilnego kierowcę ale wątpię by postawili na Sainza bo powiedzmy sobie wprost, Carlos nie ma tego czegoś co miał jego ojciec i oni to widzą. Postawienie na młodego z Toro jest ryzykowne biorąc pod uwagę nie stabilnego Maksa... Co by się nie działo to trzeba im przyznać że dobrze trzymali transfer Daniela w tajemnicy :) cytuj
~gość II / 2018-08-03 20:48:51
O rany , jaka wiadomość ! Tego się nie spodziewałem. cytuj
~gość / 2018-08-03 19:47:52
Ja tam się cieszę :D cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu