Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Niemiec 2019-07-28
f1 - GP Niemiec
Pochmurno

21°C

5 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Hamilton będzie musiał zmienić program treningowy na przyszły sezon

Udostępnij na Facebook
08.08.2018 14:02, autor: Mikołaj Śmiłowski, wyświetleń: 2466

Lewis Hamilton jest „podekscytowany” nowym programem treningowym na przyszły sezon 2019, w którym zmienią się zasady dotyczące minimalnej wagi kierowców.

Według obecnych zasad waga kierowcy jest łączona z wagą bolidu by osiągnąć minimalną masę, co daje przewagę lżejszym kierowcom, którzy mogą sobie pozwolić na większa masę bolidu i w wyniku czego poprawę jego balansu.
 
Jednak od przyszłego sezonu kierowcy będą ważeni oddzielnie od samochodu, a minimalna masa kierowcy będzie wyznaczona na 80kg.
 
Hamilton, ważący 66kg jest jednym z lżejszych kierowców w stawce. Postawił sobie jako cel przybrać na masie, by nie musieć się martwić o potencjalne kary ze strony stewardów.
 
„Zwykle ważyłem więcej niż teraz, tak samo inni kierowcy, szczególnie ci wyżsi, którzy są pod sporą presją jeśli chodzi o zrzucenie wagi” powiedział Hamilton. „W przyszłym roku zasady się zmieniają i myśle że to fajnie.”
 
„Jestem podekscytowany tym, że mogę teraz przybrać na wadze, być cięższy, silniejszy i mam nadzieje nadal tak szybki i skoordynowany. Bardzo często większe mięśnie nie wiążą się z szybkością. Często też większa masa równa się wyższemu środkowi ciężkości, a do tego nie chce dopuścić.”
 
„W przyszłym roku z ekscytacją zmienię program treningowy, dzięki czemu będę innym sportowcem.”


Wasze komentarze (1) Dodaj komentarz
~Dylus / 2018-08-09 17:49:28
Gebs i bigos. Da rade chłopak :)
cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu