Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2019-03-17
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Zespół Pazera Racing gotowy na polskie pożegnanie

Udostępnij na Facebook
08.08.2018 21:49, autor: Info Prasowe, wyświetleń: 1528

Zawodnicy zespołu Pazera Racing wystartują w najbliższy weekend w czwartej rundzie motocyklowych mistrzostw Polski WMMP. W Poznaniu, podczas ostatnich w tym roku wyścigów rozgrywanych w Polsce, Paweł Szkopek, Patryk Pazera i Radek Brandebura, chcą walczyć o kolejne zwycięstwa.

Broniący tytułu mistrza Polski klasy Superbike, Paweł Szkopek wygrał trzy z sześciu dotychczasowych wyścigów i w Poznaniu chce sprawić sobie urodzinowy prezent w postaci kolejnych zwycięstw, które przybliżą go do upragnionej, dwunastej korony.

„Niedawno świętowałem urodziny, więc miło byłoby zrobić sobie w Poznaniu prezent w postaci podwójnego zwycięstwa i taki jest mój cel – mówi startujący Yamahą R1 najbardziej doświadczony i utytułowany polski motocyklista. - Po udanym starcie w długodystansowych mistrzostwach świata w Japonii pod koniec lipca, gdzie temperatury przekraczały 40 stopni, polskie upały nie powinny być dla mnie większym problemem. Tym bardziej, że czekają nas dużo krótsze wyścigi. Najbliższa runda będzie dla nas ostatnią w Polsce w tym roku, ale nie myślę o tym i skupiam się na zdobyciu jak największej ilości punktów. W końcu sezon jest długi i dopiero mijamy jego półmetek. Wszystko może się więc zdarzyć, ale naszym celem jest walka o zwycięstwo w każdym wyścigu.”

Krok na wyższy stopień podium w kategorii Superstock 600 chce z kolei zrobić Patryk Pazera, który aż pięć z sześciu tegorocznych wyścigów kończył na trzeciej pozycji. 

„To wyjątkowo intensywny tydzień ponieważ przed samym weekendem czekają nas w Poznaniu aż cztery dni treningów – wyjaśnia 21-latek. - Dwa z nich już za nami. Zmieniliśmy nieco ustawienia mojej Yamahy R6, a także pozycję na motocyklu, dzięki czemu czuję się pewniej. Jazda przy tak wysokich temperaturach nigdy nie jest łatwa, ale nie mam problemów z kondycją i nie przeszkadza mi to, wręcz przeciwnie. Przed nami jeszcze trochę pracy, ale chcę zbliżyć się w ten weekend do swojego rekordu okrążenia i jeśli tak się stanie, wyścigi też powinny dobrze się dla nas ułożyć.”

Po swoim pierwszym zwycięstwie podczas poprzedniej rundy w Poznaniu jeszcze większy apetyt na kolejne sukcesy ma Radek Brandebura, który zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski klasy Rookie 1000.

„Trenowaliśmy w Poznaniu razem z Patrykiem przez dwa dni na początku tygodnia i jesteśmy gotowi na weekend wyścigowy – mówi łodzianin. - Na tę rundę dysponuje jeszcze lepiej przygotowaną Yamahą R1, w tym m.in. nowymi hamulcami. Chcę walczyć o zwycięstwa. Rok temu nie byłem w tak dobrej formie jak obecnie i przy tak wysokich temperaturach nie było mi łatwo, ale w tym sezonie jest zupełnie inaczej, a ja jestem gotowy do walki.”

Czwarta z sześciu rund tegorocznego cyklu WMMP odbędzie się się w najbliższy weekend w Poznaniu i będzie ostatnią w tym sezonie w Polsce. Dwie ostatnie rundy odbędą się na torach Red Bull Ring w Austrii i niemieckim Oschersleben. W Poznaniu motocyklistów zespołu Pazera Racing czekają po dwa wyścigi, z których pierwsze odbędą się w sobotę, a drugie w niedzielę.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu