Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Niemiec 2019-07-28
f1 - GP Niemiec
Pochmurno

21°C

5 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Stroll powinien jak najszybciej opuścić Williamsa - Villeneuve

Udostępnij na Facebook
09.08.2018 13:16, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 2299

Jacques Villeneuve uważa, że ​​jego rodak powinien natychmiast opuścić Williamsa.

Miliarder i ojciec Strolla - Lawrence - jest właścicielem konsorcjum, które niedawno wykupiło Force India. Niemal pewnym wiec jest to, że Lance w przyszłym sezonie wystartuje w barwach nowego zespołu.

"Lance powinien zakończyć sezon w Force India - nie powinien czekać do końca sezonu. Powinien pojechać w nowych barwach już pod koniec miesiąca w Belgii" - powiedział Villeneuve gazecie Le Journal de Montreal.

Villeneuve uważa, że ​​w obliczu fatalnej sytuacji Williamsa, Stroll powinien natychmiast przeskoczyć na 'szybszy okręt'.   Mistrz świata z 1997 roku radzi młodemu rodakowi taki ruch, mimo że Sergio Perez i Esteban Ocon mają ważne kontrakty w Force India.

"Wszystko można zrobić w F1" - stwierdził Villeneuve. "Widzieliśmy to już w przeszłości, więc zmiany kierowców w trakcie sezonu są jak najbardziej możliwe".

Villeneuve powiedział niedawno, że Williams - zespół, który zdobył swój ostatni tytuł w 1997 roku, 'umiera'.

Kanadyjczyk uważa również, że ​​wykupienie Force India przez ich [jeszcze] obecnego partnera biznesowego może być 'ostatnim gwoździem do trumny' dla Williamsa.

"Strata nie tylko Lawrence'a, ale także sponsora [Martini] jest prawdopodobnie ostatnim, co chcieliby teraz w Williamsie" - powiedział Villeneuve.

"Wtedy stracą wiele z praw telewizyjnych, ponieważ znajdą się na samym dole mistrzostw i nikt nie będzie ich oglądał - chyba, że przy dublowaniu. Nawet kierowcy płacący za możliwość startów nie będą chcieli u nich wydawać swoich pieniędzy" - dodał.

Villeneuve powiedział, że Force India jest bardzo dobrym nabytkiem dla Strolla.

"Organizacja jest lepsza niż w Williamsie, ale w tym roku przestali się rozwijać - po prostu nie stać ich na to".

"Lawrence zawsze rozwijał swoje marki - to jedna z jego mocnych stron - nie mógł tego robić w Williamsie, ponieważ nie był właścicielem, ale jego wpływ będzie dużo większy w Force India".

"Pomoże im i  Force India pozostanie zespołem wyścigowym F1, w przeciwieństwie do Williamsa" - dodał.


Wasze komentarze (2) Dodaj komentarz
kajwis [komentarzy: 43] / 2018-08-10 10:50:57
yaneq: Hmm, z punktu widzenia kibiców Roberta byłby to dobry pomysł. To szansa na wskoczenie do bolidu, zdobycie doświadczenia w tym roku i rozwój samochodu na przyszły rok.

Tylko szkoda że powróci w FW41 :( cytuj
7354yaneq [komentarzy: 114] / 2018-08-10 09:46:17
Hmm, z punktu widzenia kibiców Roberta byłby to dobry pomysł. To szansa na wskoczenie do bolidu, zdobycie doświadczenia w tym roku i rozwój samochodu na przyszły rok. cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu