Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Azerbejdżanu 2019-04-28

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Odejście Estebana Ocona będzie kompromitacją dla F1

Udostępnij na Facebook
12.09.2018 08:53, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 1427

Tak uważa szef DTM, Gerhard Berger.

Miejsce Ocona w Force India jest zagrożone ze względu na przewidywane przejście Lance'a Strolla, dodatkowo protegowany Mercedesa ma coraz mniej opcji na pozostanie w F1.

Williams jest teraz potencjalnym celem francuza, ale zespół dąży do tego, by na przyszły rok zdobyć kierowcę z zapleczem finansowym.

Inny protegowany Mercedesa, Pascal Wehrlein, stracił miejsce w  F1 pod koniec 2017 roku. Brak opcji wymusił na kierowcy powrót do serii DTM.

Ocon również miał epizod w DTM, zanim dostał swoją szansę w F1 w połowie 2016 roku, ale Gerhard Berger wyraził nadzieję, że Esteban nie musi podążać tą ścieżką.

"Nie, nie chciałbym mieć Ocona, ponieważ oznacza to, że nie byłby w Formule 1 i myślę, że byłby to kompletny wstyd i kompromitacja dla Formuły 1, gdyby stracili taki talent" - powiedział były kierowca F1 na łamach Autosport.

"Powinno być na odwrót - to młodzi kierowcy z DTM powinni przechodzić do F1".

"Chcielibyśmy móc wprowadzać naszych kierowców w F1, ponieważ są wystarczająco dobrzy".


Szef Mercedesa - Toto Wolff - przyznał, że rozważy zwolnienie Ocona z kontraktu, jeśli będzie to najlepsza opcja dla jego przyszłości.

W Renault, McLarenie i Red Bullu otwarcie mówiono, że długoterminowa współpraca Ocona z Mercedesem jest głównym argumentem przeciwko kierowcy, mimo że młodzik jest wysoko oceniany i bez problemu wywalczyłby dla siebie miejsce w ich zespołach.

Jeśli Ocon byłby kierowcą bez kontraktu, natychmiast stałby się bardziej atrakcyjny dla Red Bulla - zwłaszcza, że ​​juniorski zespół, Toro Rosso, ma obecnie dwa wolne miejsca na 2019 rok.


Po ostatnich ruchach na rynku kierowców - z Kimim Raikkonenem i Charlesem Leclercem zamieniającymi się miejscami - Ocon ogłosił na Twitterze, że nie rezygnuje z walki o Formułę 1.

"Dziękuję wszystkim za wszystkie miłe wiadomości i wsparcie, które otrzymuję każdego dnia" - napisał Ocon.

"Byłem w trudnych sytuacjach już wcześniej i zawsze je przezwyciężałem - nie było łatwej drogi w mojej karierze".

"Mogę Wam obiecać, że nie zrezygnuję".

"Motywacja jest wysoka - moi dawni rywale są w najlepszych samochodach, a to czyni mnie bardziej głodnym Formuły 1, niż kiedykolwiek wcześniej".

"Śnię o F1, trenuję w F1, jem z F1, gram w F1 i myślę o F1".

"Urodziłem się by się tu ścigać, a moim jedynym celem jest bycie mistrzem i zawsze nim będzie".


Wasze komentarze (1) Dodaj komentarz
21350srt [komentarzy: 42] / 2018-09-12 14:20:27
BRAWO Gerhard!

Chłopak który ma talent musi z jednej strony walczyć z milionami dolarów tatusiów, którzy kupują w ten sposób miejsca dla synków bez talentu, z drugiej z gierkami politycznymi i poprawnością CI marki.

cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu