Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Azerbejdżanu 2019-04-28

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Arrivabene przeprosił Bottasa

Udostępnij na Facebook
13.09.2018 08:32, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 1671

Maurizio Arrivabene osobiście przeprosił Valtteriego Bottasa za komentarze wypowiedziane po włoskim Grand Prix.

Zapytany, dlaczego Kimi Raikkonen nie wykonał pracy zespołowej w stylu Bottasa, aby wesprzeć Sebastiana Vettela w Monzy, szef Ferrari powiedział: "Mamy kierowców, a nie lokai".

"Powiedziałem to pod wpływem emocji i od razu wiedziałem, że wywoła to duże kontrowersje" - powiedział Arrivabene na łamach Autosprint.

"Od tamtej pory wysłałem wiadomości do Valtteriego. Chciałem go przeprosić i wytłumaczyć o co mi chodziło. Wymknęło mi się to, ale to nie jest etykietka, którą chciałem przykleić Bottasowi".

"Takie zachowanie nie powinno mieć miejsca. Bardzo doceniam, że odpowiedział i zrozumiał, że to był mój błąd" - dodał Włoch.

Niektórzy uważają, że Ferrari nie użyło team orders na Monzy, ponieważ Raikkonenowi powiedziano już przed tym weekendem, że nie będzie kierowcą zespołu z Maranello w 2019 roku.

Arrivabene upiera się, że ​​polecenia zespołowe na starcie wyścigu są niemożliwe i to kierowcy podejmują decyzję.

"Po prostu poinstruowałem ich, żeby nie robili nic głupiego" - stwierdził Arrivabene.

"Pojawiały się takie głosy, że Kimi zrobił coś niekorzystnego dla Sebastiana - ale co powinien zrobić? To samo zrobiłby Lewis Hamilton lub Sebastian Vettel".

"To, co stało się między Vettelem i Hamiltonem nie miało nic wspólnego z team orders" - powiedział.

 

Vettel został ostro skrytykowany za swoje błędy w całym 2018 roku, co pomimo posiadania potencjalnie najlepszego samochodu w stawce, może kosztować jego, a także Ferrari wygraną w obu klasyfikacjach mistrzostw świata.

Ale Arrivabene odbija ten argument mówiąc, że ​​"nie należy wskazywać palcem wygranych i przegranych, kiedy jest jeszcze tyle wyścigów przed nami".

"Odpowiadam za cały zespół, więc nie ma znaczenia, kto popełnił błąd - kierowca, czy zespół. Ktoś musi za to odpowiedzieć, a ta osoba to ja" - powiedział szef Ferrari.

 


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu