Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Azerbejdżanu 2019-04-28

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Giovinazzi w Sauberze?

Udostępnij na Facebook
13.09.2018 09:40, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 1400

Antonio Giovinazzi ma realne szanse by w przyszłym roku zostać partnerem Kimiego Raikkonena.

Obecnie partnerem Charlesa Leclerca jest Marcus Ericsson, kierowca z silnym wsparciem i powiązaniami ze współwłaścicielami Saubera.

Leclerc został już potwierdzony w Ferrari jako partner Sebastiana Vettela, a na jego miejsce w Sauberze wskoczy Kimi Raikkonen. Nie wiadomo jednak, czy zespół zdecyduje się na zatrzymanie w składzie Marcusa Ericssona - który notuje najlepszy sezon w swojej dotychczasowej karierze w F1 - czy postawi na kolejnego kierowcę ze szkółki Ferrari - Antonio Giovinazziego.

"Nie jest tajemnicą, że chcę pozostać w Sauberze, ale wiem, że nadchodzące wyścigi będą dla mnie bardzo ważne" - powiedział Szwed.


Wiele autorytatywnych źródeł twierdzi, że Giovinazzi ma już niemal pewne miejsce w zespole.

"Giovinazzi jest naprawdę dobrym kierowcą z wielkim talentem" - mówi kierowca wyścigowy Toni Vilander - obecnie fiński ekspert F1 - w wywiadzie dla Ilta Sanomat.

"Zobaczmy, ile ważą dolary Ericssona i czy Alfa Romeo będzie miała większą siłę przebicia w tej kwestii".

"Byłoby wspaniale, gdyby ktoś z talentem Giovinazziego dostał swoją szansę" - powiedział Vilander.


Tymczasem inny fiński ekspert i były kierowca Formuły 1 - Mika Salo - uważa, że ​​Charles Leclerc może w przyszłym roku zrobić sporo zamieszania i zmienić hierarchię w zespole z Maranello.
   Salo poszedł nawet jeszcze dalej w swoich rozważaniach na temat układu sił w Scuderii sugerując, że Monakijczyk może przyćmić, a nawet wręcz wypchnąć Sebastiana Vettela z Ferrari.

"Jeśli spojrzysz na karierę Leclerca, on zawsze kontrolował sytuację" - powiedział w MTV.

"Nie oczekuję, że będzie 'grał drugie skrzypce' w Ferrari. Nie byłbym nawet zaskoczony, gdyby okazał się lepszy od Sebastiana w klasyfikacji końcowej" - dodał Salo.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu