Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Azerbejdżanu 2019-04-28

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Konferencja Prasowa Grand Prix Singapuru

Udostępnij na Facebook
13.09.2018 22:39, autor: Mikołaj Śmiłowski, wyświetleń: 1305

KIEROWCY – Kimi Raikkonen (Ferrari), Lewis Hamilton (Mercedes), Kevin Magnussen (Haas), Brendon Hartley (Toro Rosso)

Konferencja Prasowa

 

Q: Kimi, zacznijmy od ciebie proszę. Byłeś powodem dość sporego zamieszania wśród dziennikarzy w ciągu ostatnich kilku dni. Czy mógłbyś nam opowiedzieć co się wydarzyło i dlaczego zmieniasz zespół w przyszłym roku?

Kimi Raikkonen: Myśle że wiecie co się wydarzyło. Nie wiem co jeszcze chcecie wiedzieć. Stało się to co powiedziałeś. Tak jak mówiłem wiele razy, to nie ode mnie zależy co się dzieje w zespole, nie do mnie należy ostateczna decyzja. Moja decyzja jest tylko wynikiem czyiś działań.

Q: Mówisz że nie do ciebie należała decyzja co do odejścia z Ferrari, ale za  to twoją decyzją były przenosimy do Saubera. Opowiedz nam dlaczego taki ruch?

KR: Dlaczego nie.

Q: Co cię przyciąga w tym zespole? Póki co jest dość spora różnica między formą Ferrari i Saubera, co na pewno tobie powiedziano…

KR: Tak, ale pozostaje kwestia tego, że wszystkie bolidy się od siebie różnią. Jak spojrzeć na zespoły, mało jest takich które są na podobnym poziomie. Tak zawsze było. Zobaczymy co przyszłość przyniesie…

Q: Ale Kimi, co ci powiedziano na temat przyszłorocznego bolidu? Powiedz dlaczego chcesz wrócić do Saubera?

KR: Bo chcę. Dlaczego próbujesz tak to wszystko skomplikować? Nie wiem nic więcej od was, tylko to jakie zajmowali miejsca w tym sezonie. Oczywiście nie wiem co się wydarzy w przyszłym roku, nikt nie wie co będzie w przyszłym roku jeśli chodzi o prędkość bolidów i rozwój zespołów i tak dalej, możemy zgadywać i tyle. Osobiście mam wiele powodów by wrócić i to robię. Nie obchodzi mnie co inni myślą tak długo jak jestem szczęśliwy, tylko to mi wystarczy.

Q: I nadal pasjonują cię wyścigi? Masz ten ogień?

KR: Nie nie jestem. Po prostu żeby wam zrobić na złość podpisałem kontrakt i dwa lata będę jeździł nieszczęśliwy.

Q: Dzięki Kimi za tę szczerość.

KR: Nie ma problemu.

Q: Przejdźmy dalej. Kevin teraz ty. W ten weekend odbędzie się twoje siedemdziesiąte piąte Grand Prix, całkiem spory kamień milowy dla ciebie. Czujesz się teraz częścią historii F1?

Kevin Magnussen: Nie wiem w zasadzie. Nie myślałem o tym w ten sposób. Nie wiedziałem nawet który to będzie mój weekend, wiec po prostu cieszę się jazdą… Czuje się teraz najlepiej dotychczas w mojej karierze w F1. Jest świetnie, zobaczymy jak mi pójdzie ten weekend i co osiągnę w wyścigu.

Q: Czy myślałeś coś jeszcze o tym co się zdarzyło na Monzy między tobą a Fernando Alonso? Będzie to miało jakiś wpływ na występ w kwalifikacjach tego weekendu?

KM: Będę się starał unikać Fernando najlepiej jak potrafię! Myśle że to co się wydarzyło ostatnio było dość niespodziewane i nie będzie się powtarzać zbyt często.

Q: Dziękuje. Brendon, przejdźmy do ciebie. To będzie twoje pierwsze Grand Prix tutaj w Singapurze, czy jakoś się do niego szczególnie przygotowywałem? To długi wyścig przy wysokiej temperaturze, jakie ćwiczenia wykonywałem?

Brendon Harley: Pewnie, wszyscy mi powtarzali, że to najbardziej wymagające fizycznie Grand Prix roku, nie tylko ze względu na temperaturę, ale na ciągle skupienie i nadwyrężenie własnych sił. W kwestii treningu żadnych zmian. Myśle że wszyscy kierowcy są teraz w wyścigowej formie. Mamy za sobą sporą cześć sezonu i wiele wyścigów by się przygotować na ten najtrudniejszy.(…)

Q: Jak mniemam spodziewasz się tutaj kibiców ze swojego dalekiego kraju?

BH: Pewnie, z Europy jestem w polowe drogi do Nowej Zelandię, czyli jakby w połowie jestem w domu. Spotykam tez wielu Australijczyków, którzy prawie zawsze mnie pozdrawiają, wiec chyba adoptowali mnie jako swojego.

Q: Usłyszeliśmy co nieco ze strony Kimiego na temat jego przejścia do Saubera. Co nam możesz powiedzieć na temat swoich planów na rok 2019? Rozmawiałeś już z zespołem?

BH: Nic jeszcze nie rozmawiałem póki co. Na razie  mam kontrakt. Oczywiście mógłbym rozważać wiele opcji. Powtarzam jednak już od dłuższego czasu, że najlepsze co mogę zrobić to skupiać się na każdym wyścigu i wykonywaniu swojej roboty. Jestem pewny siebie i zadowolony z pracy jaką dotychczas wykonałem. Wiem, że stawałem się silniejszy z każdym wyścigiem. Rezultaty tego nie pokazują, ale wiem że jestem mocny, tak było przez pięć ostatnich wyścigów w których jie zdobyłem punktu.(…)

Q: Dziękuje Brendon, powodzenia w ten weekend. Na papierze tor tutaj wam nie sprzyja, jednak ty wygrywałeś GP Singapuru dwa razy. Czego się spodziewasz po najbliższym weekendzie?

Lewis Hamilton: Mówiąc szczerze, nigdy nie myśle czego mogę się spodziewać w danym wyscigu, to musicie wiedzieć. Z pewnością dla nas najlepiej by było wystąpić równie dobrze jak w ostatnich wyścigach, jeśli nie lepiej.

Q: Twoja przewaga w klasyfikacji generalnej nad drugim kierowcą jest dziesięć razy większa niż była tu rok temu- trzydzieści punktów w porównaniu z zeszłorocznymi trzema. Powiedz nam jak to jest : myślisz o tym, czy to jest coś co siedzi ci w głowie?

LH: Mówiąc szczerze, nie. To może być podświadome, ale naprawdę staram się o tym nie myśleć. Nie zmieniam swojej jazdy… Póki co nie ma po co. Jest jeszcze wiele punktów do zdobycia, wiec podejście do wyścigu mam dokładnie takie same jak w 2017 roku. Jak na razie to się sprawdza, będziemy wiec to kontynuować. Spodziewamy się że możemy spotkać jakieś trudności w następnych wyścigach. W ostatnich wyścigach Ferrari miało lepsze tempo od nas, wiec utrzymywanie im tempa, czy nawet wyprzedzanie nie będzie łatwe.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu