Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Azerbejdżanu 2019-04-28

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Ładniak ściga się na Hockenheim

Udostępnij na Facebook
14.09.2018 07:04, autor: Info Prasowe, wyświetleń: 740

W najbliższy piątek rozpoczyna się przedostatni w tym sezonie weekend wyścigowy pucharu Clio Cup, w którym bierze udział najmłodszy polski zawodnik startujący w Europie samochodami turystycznymi – 15-letni Szymon Ładniak.

Niemiecki tor nie jest znany młodemu Lublinianinowi i będzie tam startował po raz pierwszy. Wszystko rozpoczyna się od piątkowych treningów. W sobotę 15 września kluczowe są kwalifikacje przed wyścigami, które zaplanowano na godzinę 9.25. Sześć godzin później, o 15.20 odbędzie się pierwszy z dwóch zaplanowanych wyścigów Clio Cup Central Europe. Tym razem zawody organizowane przez Renault Sport towarzyszyć będą wydarzeniu American Fan Fest, którego kluczowym punktem są wyścigi samochodów serii NASCAR Whelen Euro z silnikami V8. Cały weekend przygotowano w oprawie amerykańskiego festynu. Na padoku odbędą się liczne pokazy motoryzacyjne oraz serwowany będzie catering w stylu USA. Drugi wyścig Clio zaplanowano na niedzielę o godz. 10.00.

 

Szymon Ładniak: Podczas swojej krótkie przygody z wyczynowym motorsportem nie miałem jeszcze okazji uczestniczyć w wyścigach rozgrywanych na niemieckim Hockenheimring. Nie znam tego toru, a do zawodów przygotowywałem się pracując na symulatorze i oglądając materiały filmowe w sieci. Z tego co wiem jest on bardzo szybki i wymagający. Ze względu na to, że Clio Cup towarzyszy w Niemczech impreza American Fan Fest, a na torze zobaczymy rywalizację aut serii NASCAR Whelen Euro, pojedziemy po skróconej nitce toru. Mój plan na ten weekend to zająć dobre miejsce w kategorii Rookie i pojechać skutecznie oba wyścigi. Jak na razie pierwszy i jednocześnie zapoznawczy sezon startów w Clio Cup układa się po naszej myśli. Poznałem już dobrze mój samochód i ukończyłem większość wyścigów. Mam nadzieję, że zbliżamy się coraz bardziej do 15 miejsca w klasyfikacji końcowej.
 

W przerwie między kolejnymi weekendami wyścigowymi miała miejsce premiera filmu Lublin Miastem Sportów Motorowych, w którym wystąpili dwaj młodzi sportowcy: Szymon Ładniak i Emil Peroń – żużlowiec Speed Car Motoru Lublin. Młody kierowca wyścigowy wziął też udział w lubelskim finale akcji: Oddajemy krew bez hamulców.

Sponsorami Szymona Ładniaka w tym sezonie są: Lubelski Węgiel „Bogdanka”, Lubelskie Smakuj życie, Dom na Podwalu i Virtual Telecom. Relację w obu wyścigów można oglądać na profilu FB i kanale YT Clio Cup.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu