Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Austrii 2019-06-30
f1 - GP Austrii

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Monza i Silverstone wciąż niepewne organizacji Grand Prix po 2019 roku

Udostępnij na Facebook
22.09.2018 08:33, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 1835

Przyszłość historycznego włoskiego Grand Prix stoi pod znakiem zapytania.

Mimo, że cały świat Formuły 1 chciałby utrzymać legendarny wyścig na Monzy, to po ostatnim spotkaniu organizatorów z AcI [Włoski Automobilklub], prezydent Angelo Sticchi Damiani przyznał, że niepewność nadal trwa.

"Chcieliśmy poinformować, że nie możemy organizować wyścigu zgodnie z obowiązującymi warunkami umowy" - powiedział prezydent AcI, cytowany przez La Gazzetta dello Sport.

"Przychody ze sprzedaży biletów nie pokrywają kosztów organizacji, a nasze straty już w tej chwili wynoszą 11-12 milionów euro".

"Spełnimy warunki obecnej umowy, ale jeśli Liberty Media nie opracuje korzystniejszej umowy na Grand Prix po 2019 roku, zabraknie nas w kalendarzu" - dodał Sticchi Damiani.


Podobne problemy ma także inny klasyk F1 - Silverstone.
 Właściciele toru i organizatorzy od kilku lat powtarzają, że przy obecnych warunkach umowy ciężko będzie utrzymać Grand Prix w kalendarzu.
  Tak więc brytyjskie Grand Prix również może wypaść z kalendarza po 2019 roku.

"Zgodnie z przepisami Unii Europejskiej nie możemy otrzymywać rządowych dotacji na organizację Grand Prix Formuły 1" - powiedział.

"Rozmawiałem z organizatorami wyścigu na Silverstone i są przekonani, że Grand Prix Wielkiej Brytanii odbędzie się na ich torze po raz ostatni w 2019 roku".


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu