Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Francji 2019-06-23
f1 - GP Francji

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Schumacher podniósłby wartość F1 - Glock

Udostępnij na Facebook
22.09.2018 09:14, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 2466

Mick Schumacher ożywiłby zainteresowanie Formułą1 w Niemczech.

Tak twierdzi Timo Glock - były kierowca Formuły 1, który jest teraz reporterem F1 i ekspertem w niemieckiej telewizji, a także kierowcą w serii DTM.

W wywiadzie dla Rheinische Post Glock powiedział, że młody Schumacher jest gotowy na kolejny krok w swojej karierze.

"Rozmawiałem z nim kilka razy i myślę, że najlepszymi dla niego opcjami będą GP3 lub Formuła 2. Tak czy inaczej, byłby bliżej Formuły 1" - powiedział.

"Jeśli F1 ponownie miałaby u siebie nazwisko Schumacher zwiększyłoby to zainteresowanie w Niemczech. Obecne oceny popularności są dobre - średnio 4 miliony widzów - ale za czasów startów Michaela Schumachera było to więcej niż 10 milionów".

"Obecny spadek popularności jest normalny i widzieliśmy to w różnych dyscyplinach sportowych. Na przykład kiedy Boris Becker i Steffi Graf kończyli swoje kariery" - dodał Glock.

 

Glock wyraził swoje zaniepokojenie i smutek z powodu problemów Estebana Ocona, który straci miejsce w Force India, a być może i w Formule 1.

"Są to dramatyczne wydarzenia i pokazują, że ten sport zmierza w złym kierunku" - powiedział.

"Oczywiście, najlepsze zespoły mają najlepszych kierowców, ale jest coraz więcej znaków zapytania. Szczerze mówiąc uważam, że poziom rywalizacji w DTM jest teraz wyższy niż w Formule 1".


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu