Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Austrii 2019-06-30
f1 - GP Austrii

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Wypowiedzi po Grand Prix Rosji

Udostępnij na Facebook
01.10.2018 08:36, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 1142

Mercedes: Lewis Hamilton [P1], Valtteri Bottas [P2], Toto Wolff.

Opowieść o dwóch kierowcach.
 Bottas prowadził od startu i wydawało się, że zwycięstwo ma już w rękach. Jednak po tym, jak Hamilton pokonał Vettela, który stracił miejsce podczas pit-stopu, zespół zdecydował się wymienić ich pozycjami. Główną przyczyną było to, że w tym momencie prowadził Verstappen, ale jechał słabym tempem i istniało ryzyko, że czwarty Vettel dogoni oba Mercedesy.
 Ostatecznie najprawdopodobniej chodziło o to, by Hamilton powiększył przewagę punktową nad rywalem. Bottas przez cały ten czas nie mógł pogodzić się z takim rozwiązaniem sytuacji i ze stratą niemal pewnej wygranej.

 

Lewis Hamilton, [P1]:
"Valtteri wykonywał fantastyczną robotę przez cały weekend i okazał się prawdziwym dżentelmenem, który mi pozwolił wygrać. Oczywiście, nie walczy teraz o mistrzostwo. Normalnie cieszylibyśmy się z podwójnego podium dla zespołu, ale rozumiem jak trudne było to dla Valtteriego. Wykonał fantastyczną robotę i zasłużył na to zwycięstwo".

Valtteri Bottas, [P2]:
"Trudny dzień. Dobry wynik dla nas zespołu z maksymalną liczbą punktów. Ale dla mnie osobiście trudny wyścig. Zawsze przed wyścigiem przechodzimy przez wszystkie scenariusze, ale tego nie braliśmy pod uwagę.
Ostatecznie Lewis walczy o mistrzostwo kierowców, a zespół o mistrzostwo konstruktorów, więc... ".

Toto Wolff, Szef Mercedes-Benz Motorsport:
"Wszyscy jesteśmy kierowcami, a to co chcemy zobaczyć, to wyścigi i kierowców, z których wygrywają najszybsi. Ale jesteśmy również grupą rozsądnych facetów - rano rozmawiamy o przebiegu wyścigu, a potem nagle wszystko dzieje się inaczej. Powinniśmy być na podium z 1-2 i zasadniczo jesteśmy, ale wiemy co czuje Valtteri - to była dla niego pewna wygrana w wyścigu, a my to zmieniliśmy - odbieranie pewności kierowcy i zespołu. Ale rzeczywistość jest trudna i kiedy możesz powiększyć prowadzenie o kilka punktów w mistrzostwach - robisz to. Takie decyzje zawsze są bardzo trudne i bardzo trudno jest przekazać to kierowcy. Czasami musisz jednak to zrobić i dzisiaj to zrobiliśmy. Valtteri pokazał, że jest niesamowitym graczem zespołowym. Lewis był daleko w tyle, powiedzieliśmy mu, żeby zmienił pozycję na kierownicy na T13 i zrobił to natychmiast - to jest to, co chcesz mieć w zespole, ponieważ musisz polegać na tych facetach w taki sam sposób, w jaki oni polegają na nas.

 


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu