Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Niemiec 2019-07-28
f1 - GP Niemiec
Pochmurno

21°C

5 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Wypowiedzi po Grand Prix Rosji

Udostępnij na Facebook
01.10.2018 09:31, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 1155

Ferrari: Sebastian Vettel [P3], Kimi Raikkonen [P4], Maurizio Arrivabene.

Sebastian Vettel musiał zrobić kilka niesamowicie szybkich okrążeń, by przeskoczyć Hamiltona podczas ich jedynych pit-stopów i liczyć się w walce o pierwsze miejsce. Scuderia nie miała jednak dzisiaj tempa i pomimo ciężkiej walki, Seb musiał obserwować jak Hamilton wraca na pierwsze miejsce.
 Prawdę mówiąc, trzecie i czwarte miejsce były najlepszymi, jakie Ferrari mogło osiągnąć w ten weekend.  Szefostwo, inżynierowie i stratedzy nie mają zbyt wiele czasu, aby przeanalizować rosyjskie GP, popełnione błędy i kosmiczny spadek tempa przed przyszłotygodniowym wyjazdem do Japonii ... gdzie Vettel potrzebuje dużego wyniku i dużego pecha po stronie rywali, by nadal liczyć się w walce o mistrzowski tytuł.
      Co do wyścigu Kimiego Raikkonena - był, jechał i [bez większych komplikacji] dojechał na czwartym miejscu.

 

Sebastian Vettel, [P3]:
"Czucie samochodu było bardzo dobre i byłem w stanie naciskać, ale nie byłem tak szybki jak inni. Oczywiście, pod względem tempa, w niedzielę było lepiej niż w sobotę, ale to nie wystarczyło by wywrzeć presję na naszych konkurentów. Próbowaliśmy wszystkiego i cieszę się, że dostaliśmy się na podium - oczywiście nie jest to rezultat, którego oczekiwaliśmy.
 Mój start był dobry, ale nie miałem zbyt wiele miejsca na torze, gdzie mógłbym się wcisnąć i przebić wyżej.
 Po pit-stopie mogliśmy pokonać Lewisa, ale był w stanie mocniej i dłużej naciskać. Pod koniec wyścigu nie było już nic do roboty.
  Straciliśmy kilka punktów podczas dwóch ostatnich wyścigów i to w niczym nam nie pomaga, ale mamy nadzieję, że uda nam się poczynić pewne postępy w nadchodzących wyścigach. Może kilka następnych torów lepiej nam przypasuje. Dowiemy się, kiedy tam dotrzemy.
 Musimy naciskać i próbować - kto wie, co się stanie podczas następnych wyścigów".

Kimi Raikkonen, [P4]:
"W moim wyścigu niewiele się wydarzyło.
  Byłem przez większość czasu sam - niestety, tego się właśnie spodziewaliśmy. Wyczucie samochodu było całkiem niezłe. Podczas pierwszego stintu trochę cierpiała przednia lewa opona, ale potem na miękkich oponach samochód był bardzo przyjemny w prowadzeniu.
 Niestety w kwalifikacjach nie byliśmy wystarczająco szybcy i w wyścigu bardzo trudno było wyprzedzać".

Maurizio Arrivabene, szef zespołu:
"Już od piątku weekend w Soczi był dla nas trudny, pomimo wszystkich naszych wysiłków i prób znalezienia idealnej konfiguracji. Ani w sobotę, ani w samym wyścigu nie byliśmy wystarczająco konkurencyjni, aby móc nękać naszych głównych rywali. W porównaniu z innymi torami, czegoś nam brakowało, więc nie byliśmy w stanie zmniejszyć różnicy punktowej.
 Na papierze następny wyścig w Japonii powinien mieć cechy bardzo podobne do tego na Silverstone, więc na Suzuce otrzymamy dokładniejsze dane jeśli chodzi o potencjał naszego samochodu. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, dowiemy się, czy pomimo trudnej sytuacji pod względem klasyfikacji, wciąż dysponujemy odpowiednią bronią do walki z Mercedesem do samego końca sezonu".


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu