Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Austrii 2019-06-30
f1 - GP Austrii

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Bottas: Boli, ale zrobiłem to dla zespołu

Udostępnij na Facebook
01.10.2018 10:03, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 1248

Fiński kierowca wyraża zrozumienie dla decyzji podjętej przez ekipę Mercedesa, dodaje jednak, że trudno jest pogodzić się z utratą wygranej.

Valtteri Bottas oddał sznase na zwycięstwo w Soczi Lewisowi Hamiltonowi, przepuszczając go na polecenie ekipy. Brytyjczyk wcześniej stoczył walkę z Sebastianem Vettelem, dlatego jechał na podniszczonych oponach. Jak wyjaśniał Toto Wolff, zamiana kierowców na dwóch pierwszych pozycjach miała uchronić Hamiltona przed atakami Niemca. Pod koniec zmagań Bottas upewniał się jeszcze przez radio, czy w takiej właśnie kolejności zawodnicy mają przeciąć linię mety, Mercedes wykluczył jednak możliwość powrotu do poprzedniego stanu.

Fin po utraconym zwycięstwie nie ukrywał żalu, przekonuje jednak, że rozumie decyzję ekipy.

,,Miałem tempo i możliwości, by wygrać ten wyścig. Ale zespół zdecydował, że wygrać ma Lewis, i tak się stało. On walczy o mistrzostwo, ja nie."

,,Jestem kierowcą i chcę po prostu wygrywać. W tej chwili to wszystko jest nieco bolesne, ale zrobiłem to dla ekipy. Mam nadzieję, że w przyszłości znów będziemy na równych warunkach i wtedy będę mógł coś zrobić".

Kierowca nie ukrywał, że spodziewa się podobnej taktyki w kolejnych wyścigach do końca sezonu. Fin właściwie nie ma już realnych szans na tytuł, tracąc do Hamiltona ponad 100 punktów.


Wasze komentarze (2) Dodaj komentarz
18334KWT [komentarzy: 1497] / 2018-10-01 10:49:52
~gość: [...]Czyżby zapomniał o swoich wypowiedziach przed GP Rosji;

To było tak dawno temu 😉

Widocznie Toto wybił mu z głowy takie 'głupotki', jak walka z Lewisem o mistrzowski tytuł w tym [i następnym, i następnym, i następnym, i ...] roku.

Mnie bardziej rozbawiła wypowiedź i dziecinna wiara Valtteriego w równe traktowanie kierowców w Mercedesie.
This is a sad sad truth, Mr Bottas 😕 cytuj
~gość / 2018-10-01 10:26:42
"[...] On walczy o mistrzostwo, ja nie..." Czyżby zapomniał o swoich wypowiedziach przed GP Rosji; Mam szansę zdobyć tytuł... Będę walczył o mistrzostwo do końca" cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu