Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Francji 2019-06-23
f1 - GP Francji

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Villeneuve: Vettel pogodzony jest już z tym, że nie wygra

Udostępnij na Facebook
09.10.2018 12:07, autor: Aga Kaźmierczak, wyświetleń: 1560

Niektórzy uważają, że fatalne zderzenie się Sebastiana Vettela z Maxem Verstappenem na Suzuce było gwoździem do trumny dla niemieckiego zawodnika w walce o mistrzostwo świata. Są też tacy, którzy uważają, że Sebastian musiał podjąć ryzyko, aby zbliżyć się do Lewisa Hamiltona.

"Był zbyt daleko w tyle gdy zaczynał wyprzedzać. Max nie mógł po prostu powiedzieć: proszę, jedź, wyprzedź mnie. Vettel spróbował czegoś i nie było to nieczyste zagranie, ale było to zbyt ryzykowne" - powiedział Jacques Villeneuve. "Mógłby napisać książkę o swoim sezonie. Nosiłaby tytuł "Jak stracić mistrzostwo świata". Kluczową różnicą między nim a Hamiltonem w tym roku jest to, że Lewis najpierw zastanawia się nad sytuacją przed podjęciem agresywnego ataku."

Mika Hakkinen z kolei twierdzi, że Vettel musiał podjąć naprawdę wysokie ryzyko.

"Będąc na takiej pozycji musiał spróbować wszystkiego, aby zmaksymalizować swój wynik. Wiedział, o ile silniejszy jest Mercedes. Bez pełnego ataku, nie wygrałby nic. Tak, zaryzykował dużo, ale to tylko część gry jaką jest F1" - powiedział.

Bez względu jednak na to, czy Vettel zrobił dobrze czy też nie, Villeneuve twierdzi, że Seb i Ferrari nie mają już szans na tytuł.

"Już podczas ostatniego wyścigu mogliśmy zobaczyć, że Sebastian zaakceptował, że nie może wygrać. Widać, że jest już bardziej zrelaksowany, spokojny."


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu