Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Austrii 2019-06-30
f1 - GP Austrii

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

To, co zrobił Magnussen było cholernie niebezpieczne - Vasseur

Udostępnij na Facebook
09.10.2018 17:49, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 2107

Szefa zespołu Sauber nie dziwi wybuch złości Charlesa Leclerca.

Leclerc uderzył w Magnussena, próbując wyprzedzić kierowcę Haasa, który z niewiadomych powodów nagle zwolnił. Charles po zdarzeniu nie szczędził 'ciepłych' słów w kierunku Magnussena.

"Był głupi i nadal jest głupi" - usłyszeliśmy przez radio Monakijczyka.

Kevin przebił tylne koło i niedługo potem wycofał się z wyścigu. Leclerc musiał zjechać na wymianę przedniego skrzydła, co najprawdopodobniej pozbawiło go punktów. Sędziowie FIA uznali, że ponieważ obaj kierowcy poruszali się w tym samym czasie z podobną prędkością, zdarzenie zostało sklasyfikowane jako incydent wyścigowy.

"Z mojego punktu widzenia było to dość oczywiste, ale nie było żadnych dalszych działań" - powiedział Vasseur w wywiadzie dla Autosport. "Byłem tym faktem trochę zaskoczony".

"[Magnussen] Bierze udział we wszystkich większych wypadkach przez cały sezon. Jeśli spojrzysz na to z tej strony - oczywiście, nie ja jestem sędzią - to w FIA muszą się nad tym zastanowić i zacząć podejmować decyzje. Tak, czy nie?".

"To było cholernie niebezpieczne - on zawsze coś opóźnia, a pewnego dnia będziemy mieli przez niego poważny wypadek. Kiedy jadąc 320 km/h Magnussen postanowi znów to zrobić, to będzie to więcej niż niebezpieczne".

Dyrektor wyścigowy - Charlie Whiting - powiedział, że analiza wideo sugerowała, że ​​oba samochody poruszały się w tym czasie z podobną prędkością i nie było to niebezpieczne.

"Myślę, że nie można powiedzieć, że Kevin go przyblokował" - powiedział Whiting. "Po prostu podjął decyzję, miał zamiar pójść w prawą stronę zaraz po Charlesie. Musisz spojrzeć na to kilka razy i przeanalizować każdy drobny szczegół, aby to zobaczyć. Myślę, że to było po prostu niefortunne zdarzenie i wydaje mi się, że takie samo zdanie mieli stewardzi".

Vasseur jest jednak przekonany, że Leclerc, który ostatecznie nie ukończył wyścigu w wyniku awarii samochodu, miał mocny wynik w zasięgu ręki.

"Myślę, że mieliśmy dobrą pierwszą część wyścigu, tempo również było w porządku" - powiedział Vasseur.

"Musieliśmy zjechać, aby zmienić nos i próbowaliśmy obrać inną strategię, ale to się nie udało. Szkoda, ponieważ myślę, że tempo znowu było dobre".

Vasseur dodał, że nie ma żadnego problemu z kolizją Marcusa Ericssona i Leclerca w szykanie podczas restartu po samochodzie bezpieczeństwa, kiedy uszkodzone zostały oba Saubery.

"Wszyscy hamowali bardzo, bardzo późno i ciężko było dokładnie ocenić sytuację" - stwierdził Vasseur.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu