Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Bahrajnu 2019-03-31
f1 - GP Bahrajnu
Częściowe zachmurzenie

22°C

18 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Ocon i Magnussen zdyskwalifikowani

Udostępnij na Facebook
22.10.2018 11:49, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 1346

Obydwaj kierowcy złamali przepisy dotyczące wykorzystania paliwa. Tym samym sędziowie zdecydowali o wykluczeniu ich z wyników wyścigu w Austin.

Do niecodziennej podwójnej dyskwalifikacji doszło po zakończeniu Grand Prix Stanów Zjednoczonych, gdy sędziowie wykryli nieprawidłowości w bolidach Estebana Ocona i Kevina Magnussena.

W samochodzie kierowcy Force Indii na pierwszym okrążeniu doszło do przekroczenia limitu przepływu paliwa, który regulaminowo wynosi 100kg/h. Szef zespołu, Otmar Szafnauer jeszcze przed ogłoszeniem decyzji sędziów tłumaczył, że do złamania przepisów doszło za sprawą drobnych problemów z autem.

,,Nagle nastąpił skok dopływu paliwa, a potem jego odcięcie. Zatem jeśli spojrzymy na okrążenie jako całość, to ten moment był zupełnie neutralny” – wyjaśniał. Szafnauer przekonywał, że Ocon w żaden sposób nie mógł skorzystać na tej sytuacji, sędziowie postanowili jednak wyciągnąć wobec niego poważne konsekwencje.  

Z kolei Kevin Magnussen dostał się na dywanik za przekroczenie limitu zużycia paliwa na wyścig, wynoszącego 105 kg. Duńczyk w mediach społecznościowych wyraził żal, że ,,ścigaliśmy się dziś w Formule Paliwooszczędnej, a nie w Formule 1.” Przekazał również informację, że przekroczenie limitu wyniosło 0,1 kg.

W rozmowie z dziennikarzami Magnussen nie ukrywał niezadowolenia przymusem oszczędzania paliwa, które okrada królową motosportu z show.

,,Wyprzedziłem Pereza tuż po pit stopie i byłem szybszy od Ocona, ale musiałem oszczędzać paliwo. To rozczarowujące. Koniec końców kibice chcą oglądać fantastyczne ściganie, czego my nie możemy im zapewnić, bo trzeba oszczędzać.”

Sprawa jest tym bardziej bolesna, że obydwaj zawodnicy zakończyli zmagania na punktowanych pozycjach – Ocon na 8., a Magnussen na 9. W przypadku Haasa jest to już druga w tym roku dyskwalifikacja. Wcześniej Romain Grosjean został wykluczony z wyników GP Włoch po tym, jak w jego samochodzie wykryto nielegalną podłogę. Ekipa złożyła apelację, a sprawa nadal jest w toku.

Wykreślenie Ocona i Magnussena przesuwa na punktowane pozycje Brendona Hartleya oraz Marcusa Ericssona.


Wasze komentarze (1) Dodaj komentarz
~gość / 2018-10-22 13:15:56
Tak jak nie lubię Magnussena tak tutaj powiedział to w czym większość się zgadza. Kiedyś głównym czynnikiem było pokonywanie kwalifikacyjnych okrążeń i walka na całego o pozycje o czym pisał Marc Priestley w swojej ostatniej książce, dziś mamy zieloną formułę gdzie ważne są normy spalania i oszczędzanie opon. cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu