Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Bahrajnu 2019-03-31
f1 - GP Bahrajnu
Częściowe zachmurzenie

22°C

18 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Grosjean coraz bliżej zawieszenia

Udostępnij na Facebook
22.10.2018 12:48, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 1415

Kierowca Haasa po wyścigu w Austin został ukarany przez sędziów za kolizję z Charlesem Leclerkiem. Francuz zostanie cofnięty na starcie kolejnej rundy, otrzymał również jeden punkt karny.

Ekipa Haasa nie będzie najlepiej wspominać swojej domowej rundy na torze COTA. Kevin Magnussen został zdyskwalifikowany za złamanie przepisów dotyczących zużycia paliwa, a Romain Grosjean otrzymał karę za kolizję z Charlesem Leclerkiem.

Francuz walcząc o pozycję na pierwszym okrążeniu zblokował koła i uderzył w Monakijczyka, obracając jego bolid. Dla obydwu było to przyczyną przedwczesnego zakończenia wyścigu.

Sędziowie przyjrzeli się całej sprawie i uznali winę Grosjeana. Kierowca otrzymał karę przesunięcia na starcie Grand Prix Meksyku o trzy pozycje, do jego licencji dopisano również jeden punkt karny.

W przypadku Francuza taka kara może mieć dalsze poważne konsekwencje. Zgodnie z regulaminem, jeśli kierowca uzbiera 12 punktów karnych zostanie zawieszony na jeden wyścig. Grosjean znajduje się blisko tej granicy - na jego koncie znajduje się 10 punktów. Ich ważność kończy się po roku, dlatego jeden zostanie skasowany z licencji Francuza po GP Meksyku. Jednak jeśli podczas rundy na Autodromo Hermanos Rodriguez kierowca znów narazi się sędziom, może zostać zawieszony na kolejny wyścig.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu