Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Bahrajnu 2019-03-31
f1 - GP Bahrajnu
Częściowe zachmurzenie

22°C

18 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Leclerc: Nie idę do Ferrari po czwarte miejsca

Udostępnij na Facebook
28.10.2018 12:37, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 2037

Monakijczyk czuje się wystarczająco mocny psychicznie, by sprostać nowym wyzwaniom w Ferrari. Zapewnia też, że jego nieukrywana ambicja nie wynika z arogancji, ale z ducha walki.

Przejście Charlesa Leclerca do ekipy Ferrari jest jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń przyszłego sezonu. Wysoko ceniony w środowisku 21-latek będzie tworzył parę z doświadczonym Sebastianem Vettelem, co wywołuje mnóstwo pytań dotyczących jego formy na tle Niemca.

Monakijczyk przekonuje, że nie obawia się presji związanej z jazdą dla legendarnej marki. Leclerc należy do Akademii Kierowców włoskiej ekipy i jest pewien, że został właściwie przygotowany do swojej nowej roli.  

,,Dorastanie w Akademii bardzo mi pomogło. Odkąd skończyłem 11 lat pracowałem z trenerem nad swoją psychiką, by wytrzymywać presję. Teraz strona mentalna jest jedną z moich najmocniejszych, podczas gdy dawniej była jedną z najsłabszych” – mówił na łamach La Gazzetta dello Sport.

Wysoka pewność siebie ma swoje odzwierciadlenie w deklaracjach, jakie składa kierowca. Monakijczyk w udzielanych wywiadach podkreśla, że zamierza już od pierwszych wyścigów w czerwonym bolidzie walczyć o zwycięstwa. Część mediów zinterpretowała te słowa jako przejaw przerośniętego ego, zawodnik broni się jednak przed takimi opiniami.

,,Chcę wyprostować niektóre nagłówki, które mi się nie spodobały. Niektórzy nie zrozumieli sensu mojej wypowiedzi i nazwali mnie aroganckim, ale to nie jest moje przesłanie” - zapewniał.

,,Jako kierowca myślę, że w porządku jest twierdzić, że nie zamierzam jeździć w Ferrari dla czwartego miejsca. To nie jest to, co chcę robić. Zawsze myślałem tylko o zwycięstwach.”


Wasze komentarze (3) Dodaj komentarz
~PiotrF1Fan / 2018-10-29 10:39:16
i tak mówi mistrz, czekam z niecierpliwością na przyszły sezon, pewno vettelowi przypomną się czasy jak jeździł z Ricciardo:-) cytuj
~MercedesFan / 2018-10-28 16:55:15
A kolega F1 ogląda od tego sezonu...czy od połowy? cytuj
~jony / 2018-10-28 16:17:18
obyś się młodziku w 6tce zmieścił to bedzie sukces dla ciebie cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu