Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Bahrajnu 2019-03-31
f1 - GP Bahrajnu
Częściowe zachmurzenie

22°C

18 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Sergio Sette Camara potwierdzony w roli kierowcy rezerwowego McLarena

Udostępnij na Facebook
08.11.2018 10:25, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 1558

Brazylijczyk uważa, że jest gotowy na debiut w Formule 1.

20-letni brazylijski kierowca pozostanie w przyszłym roku w Formule 2, ale będzie także pełnił obowiązki kierowcy testowego i rezerwowego w McLarenie.

Sergio Sette Camara jest wspierany przez Petrobras i to głównie dzięki temu, że jest to sponsor McLarena kierowca trafił pod skrzydła stajni z Woking.

Mimo, że od dłuższego czasu brak jest kandydata na mistrza pochodzącego z Brazylii, a sam ​​Sette Camara nie prezentuje jak dotąd olśniewającego talentu, to kierowca jest zdania, że brazylijscy kierowcy nadal są traktowani poważnie pod kątem startów i sukcesów w F1.

"Jesteśmy uznawani za kraj, który produkuje bardzo dobrych kierowców, mimo że nie mamy tak silnej gospodarki jak Europejczycy" - powiedział Sette Camara brazylijskiemu Globo.


McLaren potwierdził, że Sette Camara będzie pełnił rolę kierowcy testowego i rozwojowego w zespole, ale ma być również rezerwowym na wypadek, gdyby Carlos Sainz lub Lando Norris z jakiejś przyczyny nie mogli się ścigać.

Zapytany, czy jest gotowy na start w pełnym weekendzie Grand Prix, Sette Camara odpowiedział: "Tak sądzę. Myślę, że dałbym radę".

"Myślę, że potrzebujesz kilku dni testów i pewnego wprowadzenia, aby zmierzyć się z weekendem wyścigowym, z samochodem i z całą Formułą 1, ale - mówiąc z pewną ostrożnością - mógłbym to zrobić".

"W końcu wciąż jest to samochód formuły, a samochód F2 - którym jeżdżę - jest już szybki. Oczywiście jest jeszcze jeden krok i istnieje różnica między tymi bolidami, ale myślę, że miałbym go pod kontrolą" - powiedział kierowca.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu