Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Kanady 2019-06-09
f1 - GP Kanady
Częściowe zachmurzenie

16°C

13 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Negocjacje dotyczące wyścigu w Miami nadal trwają

Udostępnij na Facebook
12.11.2018 11:09, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 1457

Chase Carey jest pewien, że rozmowy na temat organizacji wyścigu w Miami przyniosą efekty. Wyjawił jednak, że zainteresowanie Liberty Media obejmuje również inne miejsca w Stanach Zjednoczonych.

Jedną z ambicji Liberty Media jest zwiększenie popularności F1 w USA. Wiele mówi się o organizacji drugiego Grand Prix na amerykańskiej ziemi, które odbyłoby się na ulicach Miami. Zapowiadano nawet, że wyścig stałby się częścią kalendarza już w 2019 roku.

Podczas negocjacji pojawiły się jednak pewne problemy, związane m.in. z układem toru i brakiem finansów, przez które plany organizacji rundy zostały przełożone na 2020. Chase Carey przekonuje, że rozmowy wciąż są w toku, a Miami nie jest jedynym celem Liberty Media w USA.

,,Nasz plan wciąż zakłada organizację drugiego wyścigu w Stanach Zjednoczonych. Nie skupiamy się jednak tylko na Miami, chociaż sądzimy, że to byłby wspaniały projekt. Negocjacje trwają. Kiedy rozmawia się na temat toru ulicznego jest wiele rzeczy, które muszą się ze sobą zgrać, a to zabiera wiele czasu” – mówił na łamach Speed Week.

Przy okazji tegorocznego GP Stanów Zjednoczonych Liberty Media zorganizowała w Miami festiwal dla kibiców. Carey uważa, że takie działania znacznie zwiększają szanse na organizację wyścigu w tym miejscu.

,,Pomógł nam festiwal w Miami. Wszyscy są zdania, że impreza była świetna. To był krok w kierunku organizacji wyścigu.”

Właściciele serii nie ukrywają chęci rozszerzenia mistrzostw o nowe rundy nie tylko w USA. W 2020 roku w kalendarzu pojawi się wyścig w Wietnamie, rosną też szanse na powrót F1 do Holandii. Jednocześnie pod znakiem zapytania stoi przyszłość Grand Prix na obecnych w mistrzostwach historycznych torach, jak Silverstone czy Hockenheim.

Dyrektor komercyjny F1, Sean Bratches wyraża chęć pozostania w istotnych dla tradycji F1 krajach. Jednocześnie ostrzega, że w przypadku braku porozumienia z obecnymi gospodarzami, rundy te mogą zmienić lokalizację. 

,,Chcemy zachować wyścigi z długą historią. Są ważne dla kibiców i dla całego sportu. Jednak gdy rozmawiamy o ulokowaniu tych wyścigów musimy pamiętać, że nie ma niczego, czego nie da się zmienić. Koniec końców Formuła 1 jest też biznesem."


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu