Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Niemiec 2019-07-28
f1 - GP Niemiec
Pochmurno

21°C

5 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Konferencja prasowa po Grand Prix Brazylii - część I

Udostępnij na Facebook
13.11.2018 08:25, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 1570

P1 Lewis HAMILTON (Mercedes), P2 Max VERSTAPPEN (Red Bull), P3 Kimi RAIKKONEN (Ferrari).

WYWIADY NA TORZE [Prowadzący: Paul Di Resta]:

 

Q: Max, czy możesz nam powiedzieć, co się stało?
Max Verstappen:
Nie wiem co mam powiedzieć - znaczy, robisz wszystko dobrze, mieliśmy świetny samochód, jedziesz po wygraną, a potem przez takiego idiotę tracisz to zwycięstwo, gdy jest on dublowany. Brak mi słów.

Q: Co to była za walka. Nie sądzę, żeby ktokolwiek się tego spodziewał po wczorajszych kwalifikacjach. Mam na myśli te manewry, które robiliście na początku. Byliście bardzo odważni w pierwszym zakręcie, przepychając się i wykorzystując wszystko, co mieliście.
MV: Myślę, że dzisiaj było lepiej niż się spodziewano.   Samochód działał dzisiaj znakomicie. Zespół dał mi również odpowiednią strategię, mogliśmy jechać całkiem szybko na supersoftach, więc zostaliśmy na nich dość długo. Ale i tak nie wiem, co powiedzieć. Wciąż jestem zadowolony z drugiego miejsca, ale powinniśmy dzisiaj wygrać.

Q: Tak, jak mówisz, to było niemalże zwycięstwo. Czy daje ci to pewność, że w przyszłym roku z tej maszyny wyciśniecie coś więcej?
MV: Cóż, powinniśmy mieć więcej mocy, więc pewnie będziemy jeszcze lepsi.

Q: Wszystkiego co najlepsze Max.
  Kimi, późno naciskałeś na Daniela, ale chyba był to dobry wyścig dla ciebie?

Kimi Raikkonen: Tak, było dobrze. Nie było łatwo, ale było trochę walki - więc było fajnie. Oczywiście mieliśmy nadzieję na lepsze miejsca, ale nie było to najłatwiejsze.

Q: Wybór opon Ferrari nie wyglądał tak, jakby miało się to udać. Na początku ci faceci wyglądali bardzo mocno, a z pewnością Max na supersoftach. Myślisz, że to była zła strategia?
KR: Nie wiem. Moja opona była dobra, ale trudno było wyprzedzać i zajmowało to zbyt wiele czasu. Nie można powtórzyć wyścigu na innych oponach, więc się nie dowiemy.

Q: Lewis, GP Brazylii to także zwycięstwo Mercedesa w mistrzostwach konstruktorów. I możesz teraz zobaczyć, ile to oznacza dla Toto Wolffa - bariery dwukrotnie spadły w Parc Ferme - co jest niezwykłe. Lewis, co to oznacza dla zespołu?
Lewis Hamilton: Szczerze mówiąc, ci kolesie pracowali tak ciężko przez ostatnie sześć lat i to była dla nich niesamowita podróż. To jest to, na co każdy pracuje przez cały rok, wiesz.
  Wszyscy budzą się i idą do pracy każdego dnia i starają się wydobyć z siebie to, co najlepsze i naprawdę łączą się jako jednostka. Zawsze mówiłem ci jaki to dla mnie zaszczyt być częścią tego zespołu i to był najlepszy styl, w jakim mogliśmy to zrobić, ponieważ walczyliśmy.
  Mieliśmy problemy z silnikiem. Wyprzedzili nas również, jakbyśmy byli kaczką siedzącą na wodzie, ale oczywiście popełnili błąd i to pozwoliło nam na powrót do rywalizacji.
  Jestem taki dumny ze wszystkich. Wszyscy wracają do domu szczęśliwi. Dziękuję bardzo za nieustające wysiłki. Podziękowania dla wszystkich naszych partnerów, dla wszystkich naszych sponsorów, bez których nie bylibyśmy tutaj, zdobywając wygraną w Brazylii. Więc, niech Was Bóg błogosławi, dziękuję.

Q: O czym myślałeś, gdy widziałeś obracającego się Verstappena? Czy myślałeś, że wróci do walki i nadal będzie groźny?
LH: Widziałem, jak to się stało i nie było to czymś [...] Nie byłem tym zaskoczony ani nic w tym stylu. Widziałem ich ścigających się, ale nie ścigali się w bezpośredniej walce. Na szczęście był w stanie jechać dalej, nikt nikogo nie zniszczył i jechali dalej, to był chyba incydent wyścigowy. Max to ten facet, który za wszelką cenę chce cię pokonać i od czasu do czasu traci nerwy.
  Ale teraz jestem naprawdę, naprawdę dumny z naszej wygranej i nie myślę [...] nie dbam o nikogo innego.

Q: Mam dla ciebie ostatnie pytanie. Ogromne uznanie dla ciebie, to 49 zwycięstwo w erze turbo-hybrydy Formuły 1. To 50% wszystkich wyścigów. Wiele z nich ci się po prostu należało - prawda?
LH: Ciągle ci to powtarzam. Jestem po prostu ogniwem w łańcuchu. Dają mi narzędzia i staram się jak najlepiej wykonać swoją pracę. Jestem dumny, że jestem w stanie dać od siebie trochę więcej, niż jest to potrzebne lub jest to możliwe, ale po to właśnie żyję.

 

 


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu