Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2019-03-17
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Brazylia zwiększa wysiłki, aby utrzymać Grand Prix

Udostępnij na Facebook
13.11.2018 10:20, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 1412

Burmistrz Sao Paulo stwierdził, że poprawa bezpieczeństwa tegorocznego Grand Prix pomoże w negocjacjach nowej umowy.

Organizatorzy brazylijskiego Grand Prix zamierzają utrzymać Interlagos w kalendarzu na następne lata.

 

Licencja na organizację Grand Prix wygasa w 2020 roku, ale lokalne władze uważają, że poprawa bezpieczeństwa i prywatyzacja toru pomoże w przedłużeniu umowy z Formułą 1.

"Wyścig jest ważny dla miasta i w interesie wszystkich leży utrzymanie go w kalendarzu na kolejne lata" - powiedział burmistrz Sao Paulo - Bruno Covas - gazecie Algemeen Dagblad.

Problemem jest nie tylko biurokratyczna i finansowa sfera, ale także trudne negocjacje z Liberty Media.

Brazylijskie Grand Prix znalazło się w centrum uwagi w ostatnich latach po fali napadów na personel F1, który podróżuje na i z toru.

W ubiegły weekend nie było żadnych głośnych incydentów, a wszystkie 10 zespołów zwiększyło swoje bezpieczeństwo dzięki pomocy lokalnych władz i firm ochroniarskich.

Specjalnie wyszkoleni kierowcy przewozili personel na tor w zorganizowanych konwojach, a sami pracownicy i obsługa zostali przekwaterowani z hoteli w pobliżu punktów zapalnych do bardziej spokojnych dzielnic. Brazylijskie media podawały, że do dyspozycji zespołów były nawet samochody pancerne.

Burmistrz Covas powiedział gazecie Bild: "Sytuacja bezpieczeństwa poprawiła się znacząco w porównaniu do poprzednich lat".

"Ciężko pracowaliśmy z wszystkimi zaangażowanymi stronami, aby zapewnić bezpieczeństwo. Myślę, że każdy mógł przyjść na ten wyścig i czuć się bezpiecznie".

"Powtarzam. Grand Prix jest ważne dla naszego miasta" - dodał Covas.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu